Cтавки оренди на морські нафтогазові бурові установки можуть зрости в найближчі місяці до $500 тис./добу, повідомляє Reuters, посилаючись на заяви сервісних компаній.

За даними базованої в Осло (Норвегія) брокерської компанії Pareto Securities, щоденні витрати на оренду обладнання для буріння за два останні роки зросли більш ніж удвічі, приблизно до $300 тис./добу, а часом сягають близько $400 тис./добу.

Бурові компанії вимагають вищих ставок за оренду свого обладнання після кількох важких для галузі років, що призвели до хвилі злиттів на ринку та підштовхнули до утилізації старих бурових установок. Через це наразі їхня кількість менша, і коли попит відновлюється, ставки оренду зростають.

Велика бурильна компанія Transocean очікує, що денна ставка на оренду підніметься вище нинішнього рівня і досягне $500 тис./добу. «Це неминуче, якщо макросередовище залишиться незмінним», - сказав головний фінансовий директор Transocean Марк Мей на енергетичній конференції.

Пізніше він заявив Reuters, що подорожчання, скоріше за все, станеться приблизно через десять місяців, коли закінчаться старі контракти Transocean на бурові установки та будуть підписані нові угоди.

Сервісна компанія Seadrill вважає, що ставки можуть зрости в 2022 році. «Це може статися навіть до кінця цього року. Я ніколи не бачив, щоб денні ставки зростали так швидко», - сказав Reuters виконавчий директор компанії Саймон Джонсон.

За його словами, Seadrill, якій довелося реструктуризувати свої борги згідно з процедурою банкрутства, може знову почати виплачувати дивіденди в недалекому майбутньому. «Вперше за довгий час ми бачимо шлях до стабільної дивідендної політики», - сказав він.