26 січня, 2024, 15:00

Оператор нафтопровідної системи Хорватії Jadranski naftovod d.d. (JANAF) і казахстанська «КазМунайГаз» (КМГ) підписали меморандум про співпрацю у сфері транспортування і зберігання нафти і нафтопродуктів. Про це повідомили пресслужби JANAF та КМГ.

«Ми вітаємо підписання Меморандуму з казахстанською компанією АТ НК «КазМунайГаз» як ще один крок у зміцненні стійкості JANAF до ринкової невизначеності та геополітичних подій, з якими наразі стикаються нафтові компанії. Ми переконані, що встановлення відносин з нашим новим партнером зробить значний внесок у зміцнення відносин між нашими країнами та допоможе обом компаніям у досягненні їхніх бізнес-цілей», — йдеться у повідомленні хорватської компанії.

JANAF — оператор нафтопровідної системи Хорватії. Компанія управляє нафтовим терміналом на острові Крк і системою нафтопроводів Адрія на території Хорватії.

В КМГ зі свого боку заявили, що підписаний документ покликаний стати імпульсом до роботи з диверсифікації експортних маршрутів і повною мірою відповідає планам «КазМунайГаз» в цьому напрямку. «Цей крок підкреслює початок партнерства між нашими сторонами і наше прагнення до зміцнення енергетичної безпеки», — зазначив заступник голови правління КМГ Булат Закіров.

Після введення Євросоюзом ембарго на російську нафту НПЗ в Європі виявляють інтерес до закупівель сорту KEBCO, який є ідентичним до Urals. Казахстанську нафту вже почали купувати Німеччина, Угорщина та Болгарія.

Зокрема, повідомлялося, що Болгарія у січні повністю припинила імпорт російської нафти, заміняючи її сировиною з Казахстану, Іраку та Тунісу.