В січні Болгарія не імпортує російської нафти, заміщуючи її сировиною з Казахстану, Іраку та Тунісу, повідомляє Reuters з посиланням на дані від трейдерів та компанії LSEG.

Згідно з повідомленням, цього місяця до порту Бургас не надійде нафти з Росії, оскільки з 1 січня 2024 року країна заборонила експорт нафтопродуктів, вироблених з російської нафти.

Тепер «Лукойл», який володіє НПЗ у Бургасі, більше не може постачати на завод власну нафту марки Urals, і змушений купувати сировину з інших джерел, що підвищує витрати. На економіку заводу також впливає 60-відсотковий податок, який уряд Болгарії накладав на прибуток НПЗ.

За даними LSEG, у січні Бургас має отримати дві партії казахстанської нафти KEBCO по 70 тис. тонн, одну партію Basrah Light обсягом 76 тис. тонн, одну партію суміші CPC Blend (50 тис. тонн) і 33 тис. тонн нафти з Тунісу.

За словами трейдерів, казахстанська нафта сорту KEBCO, що експортується з російських портів і має таку ж якість, як і Urals, є найбільш вірогідною заміною російській нафті в Болгарії, однак її пропозиція більш обмежена, а ціна – значно вища.

Нагадаємо, на початку грудня «Лукойл» заявив, що може продати свій НПЗ в Болгарії.