9 серпня, 2022, 10:55

Канадська Cenovus Energy Inc викупить у британської BP 50% акцій в нафтопереробному підприємстві BP-Husky Toledo Refinery (Огайо) за $300 млн, повідомляє Reuters з посиланням на заяву Cenovus.

BP продає всі свої акції НПЗ Toledo, які в неї залишились. Після цього компанія володітиме в США двома НПЗ. Угода знаменує собою продовження реорганізації ВР своїх нафтогазових операцій у Північній Америці, оскільки вона намагається скоротити викиди парникових газів. Cenovus у червні викупила 50% акцій ВР в проєкті Sunrise у нафтових пісках, де канадська компанія вже була оператором.

В Cenovus кажуть, що нафтопереробний завод у Толедо нещодавно завершив капітальний ремонт. «Повне володіння нафтопереробним заводом у Толедо надає нам унікальну можливість для подальшої інтеграції наших активів, а саме видобутку важкої нафти та її переробки», - сказав генеральний директор Cenovus Алекс Пурбе.

Нафтопереробний завод у Толедо може переробляти до 160 тис. барелів сирої нафти щодня, забезпечуючи Середній Захід бензином, дизелем, авіаційним паливом, пропаном, асфальтом та іншими продуктами. Після закриття угоди, що має статися до кінця 2022 року, загальні переробні потужності Cenovus зростуть до 740 тис. барелів на добу. 

У 2008 році Husky Energy Inc придбала 50% акцій нафтопереробного заводу в Толедо, що належав BP, утворивши спільне підприємство. Потім ця частка перейшла до Cenovus із Калгарі, коли вона об’єдналася з Husky у 2021 році.

BP повідомила, що в майбутньому вона зосередиться на своїх НПЗ Whiting в Індіані та Cherry Point у Вашингтоні, які орієнтовані на постачання пального на Середній Захід та Північно-Західний регіон Тихоокеанського узбережжя.