1 серпня, 2020, 09:00
Тема номера:

ЗАПРАВКАМ ЗАДАЛИ НОВИЙ РІВЕНЬ

На АЗС та нафтобазах додалось обладнання. З минулого року операторів змусили встановити на об’єктах рівнеміри та витратоміри. Починаючи з 2020 р. ринок перевіряли на наявність нового устаткування. В І півріччі в ході інспектування АЗС на наявність у резервуарах рівнемірів виявлено 380 порушень та застосовано майже 7 млн грн штрафів. Більшість власників АЗС вчасно встановили необхідне обладнання, витративши чимало грошей. За підрахунками НафтоРинку, на такі роботи видатки операторів усіх українських АЗС сукупно можуть становити приблизно 775 млн грн. Проте держава зволікає з повноцінним запуском системи автоматичної передачі показників

Інфраструктура: 

ДОЛИНСЬКИЙ LPG-HUB

Підприємство «Укрспецтрансгаз», розташоване на Франківщині, відоме далеко за межами України. Їхні залізничні цистерни впізнають на багатьох заводах – виробниках скрапленого газу Білорусі, Казахстану та РФ, звідки він потрапляв до українських ГНС. Завжди оброблені та чисті ємності – це візитівка «Укрспецтрансгазу». В поточних умовах, коли сусіди обмежили рух українських цистерн, підприємство знайшло нові напрями розвитку, використовуючи наявні потужності. Тепер у Долині можна отримати цілий спектр транспортних послуг зі скрапленим газом. На ринку заговорили про створення LPG-хабу в Західній Україні

Огляд:

БЕНЗИНИ: ЛИПЕНЬ

За кордоном: 

ORLEN ІДЕ В МЕЙДЖОРИ

Польський концерн PKN ORLEN поглинає групу Lotos, що володіє Ґданським НПЗ та крупною мережею АЗС, та збирається придбати PGNiG – найбільшу видобувну компанію країни. Держава володіє великими пакетами акцій в усіх трьох компаніях, тож їхнє об’єднання цілком логічне. В PKN ORLEN кажуть, що крупна організація буде більш конкурентоспроможною на світовому ринку та отримає доступ до дешевого фінансування. Втім, покупка Lotos можлива лише за виконання умов Єврокомісії, яка вимагає продажу 30% Ґданського НПЗ, майже 400 АЗС Lotos та двох бітумних заводів. Виникають питання: наскільки угода посилить позиції ORLEN та чи зможе концерн стати східноєвропейським нафтовим мейджором?

Огляд:

ДИЗПАЛЬНЕ: ЛИПЕНЬ

Огляд

ADBLUE: ІМПОРТ

Альтернатива: 

ЗВІТ МЕА: ЕЛЕКТРОМОБІЛІ ПРИГАЛЬМОВУЮТЬ

2019 р. був важким для автопрому: продажі машин з ДВЗ впали, а зростання в секторі електромобілів сповільнилося. Проте кількість електрокарів на дорогах світу збільшилася на 2,1 млн од., подвоївшись у порівнянні з 2017 р., повідомили в МЕА. Загальна кількість електричних транспортних засобів на дорогах світу сягнула 7,2 млн од., майже половина з них знаходиться в Китаї. Тим часом Норвегія встановила новий рекорд: 56% проданих 2019 р. авто були оснащені електромоторами.

Альтернатива:

ЛЬВІВ ЗАРЯДЖАЄТЬСЯ

У місті Лева відкрилася найбільша в Україні станція зарядки електромобілів, оператором якої є Go To-U. Її сукупна потужність становить майже 150 кВт, а загальна сума інвестицій – приблизно €90 тис. В Go To-U розраховують, що вкладені кошти можна повернути найближчим часом. Плата за користування швидким портом зарядки (50 кВт) становить 9 грн/кВт, а більш повільним (22 кВт) – 5 грн/кВт.

За кордоном: 

АВСТРАЛІЯ: КРАЇНА ВИСОКОГО ОКТАНУ

Під час карантину в березні-квітні роздрібні ціни на пальне в Австралії впали до A$1/л (найнижчого рівня за 30 років), реагуючи на зниження міжнародних котирувань. Однак антимонопольний орган країни звинуватив деяких операторів АЗС у небажанні вчасно міняти цінники на стелах, намагаючись отримати додаткові прибутки. Середня роздрібна маржа на пальне в Австралії досить низька та становить A$0,03/л. Щоб пристойно заробляти, мережі АЗС активно продають супутні товари, на які припадає 37% чистого прибутку сектора автозаправок, та високооктанові бензини, націнка на які вчетверо вища, ніж на інше пальне.

Цікава АЗС:

Grand Petrol: ВЕЛИКЕ ПАЛЬНЕ

Огляд:

LPG: Липень

Огляд: 

РЕАЛІЗАЦІЯНА АЗС ЛИПЕНЬ 2020

Обладнання:

МОДУЛЬНІ РІШЕННЯ

Постійні коливання цін на пальне і великий розрив між гуртовою і роздрібною ціною стали факторами, що стимулюють будівництво міні-АЗС. Їх іще називають контейнерними (або відомчими) станціями, які використовуються для особистих потреб підприємств. НафтоРинок розбирався, які ж бувають міні-АЗС, на що слід орієнтуватися при виборі такої станції і чому цей сегмент стрімко розвивається.

Обладнання:

НЕ БОЧКОЮ ЄДИНОЮ

У процесі підготовки матеріалу про виробників контейнерних АЗС кореспонденти НР дізналися, що одним із постачальників блочних АЗС, які добре зарекомендували себе на ринку, є відома в Україні «Ювента»

За кордоном:

НАЙСИЛЬНІШИЙ БРЕНД АМЕРИКИ

Невеличка мережа Buc-ee’s, базована в Техасі, була визнана найсильнішим брендом на ринку АЗС США. Станції під цією назвою приваблюють покупців та продають найбільше пального, повідомила консалтингова компанія OPIS. Щоб підрахувати кількість відвідувачів на американських АЗС, вона використовувала не лише статистику продажів, але й дані про переміщення 120 млн мобільних телефонів.

Альтернатива:

ГАЗОВИЙ СТРИБОК

У Європі працює більш ніж 4100 АГНКС. Їхня кількість активно зростає. Крім суто комерційного інтересу, важливу роль відіграє політика, а саме: глобальні плани з декарбонізації світової економіки та переходу на «чисті» енергоресурси, а також посилення інтеграції у ЄС. У першій половині 2020 р. значно пожвавилася діяльність європейських операторів у напрямку будівництва нових станцій. На перший погляд здавалося, що оператори в умовах низьких цін на природний газ зорієнтувались і почали активно нарощувати кількість власних мереж. Проте при більш детальному вивченні ситуації виявилося, що у відповідний період вони завершували профінансовані ЄС проєкти, що стартували ще у 2016 р. Однак
динаміки додавали й оператори, що фінансують розвиток мереж за власний кошт. Європейський ринок живе і вирує. В Україні, навпаки, він перебуває у затяжній кризі. Хоча за нового керівництва державної мережі АГНКС «Укравтогаз» і відбулися позитивні зрушення у частині адміністрування та реалізації, а приватні мережі нарешті відчули маржу через падіння цін на природний газ, проте в цілому Україна відстає від загальноєвропейського тренду – розквіту мереж АГНКС.

Огляд:

ЛИПЕНЬ: +7 АЗС