13 червня, 2024, 15:55

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає позику у розмірі €60 млн українському приватному підприємству «Лан-Ойл» будівництва нового приватного заводу для виробництва біопалива в Україні. Про це банк повідомив на своїй вебсторінці.

Кредит супроводжується фінансовою гарантією Європейського Союзу, яка надається у рамках інвестиційної складової програми Ukraine Facility (Pillar II), зазначається у повідомленні.

Гарантія ЄС є частиною нової програми Ukraine Investment Framework загальним обсягом €150 млн, яку було підписано на Конференції з відновлення України у Берліні, яка проходила 11-12 червня. Програма передбачає підтримку нових та існуючих кліматичних технологій відповідно до детального Плану ЄС для України, зокрема в енергетичному секторі.

Новий проєкт сприятиме енергетичній безпеці України та декарбонізації енергетичного сектору завдяки створенню внутрішнього джерела постачання біоетанолу, використання якого забезпечує скорочення викидів парникових газів на 70% порівняно з традиційними видами палива, зазначають у ЄББР.

Проєкт реалізується концерном «Галнафтогаз» і групою компаній «ОККО» — давнім клієнтом ЄБРР. 

Біопальне, що вироблятиметься на новому заводі, відповідатиме вимогам Директиви ЄС про відновлювану енергетику (RED III).

ЄБРР, який є найбільшим інституційним інвестором в Україні, значно збільшив обсяги фінансування української економіки після початку російського повномасштабного вторгнення у лютому 2022 р. Банк уже виділив понад €4,2 млрд в Україні з початку війни, розповіли в пресслужбі банку.