В столиці Казахстану скраплений газ продають за талонами через дефіцит цього продукту на АЗС, повідомляє КазТАГ з посиланням на заяву пресслужби акімату Астани.

«У зв'язку з ремонтними роботами, що проводяться в жовтні на Атирауському заводі, і великою завантаженістю заводів ТОВ "ПНХЗ" і АТ "СНПС-Актобемунайгаз" є дефіцит автогазу в Астані. З огляду на брак скрапленого газу реалізаторами введено обмеження з продажу шляхом впровадження талонної системи на автогазозаправних станціях», – йдеться в повідомленні.

Станом на 6 листопада залишок скрапленого газу в місті становив 900 тонн, у дорозі було 1476,3 тонн LPG, зазначили в акіматі Астани. В акіматі додали, що талонна система відпуску LPG на АЗС пов'язана з недопущенням нестачі автогазу та буде скасована після нормалізації ситуації.

Раніше НР повідомляв, що Атирауський нафтопереробний завод (АНПЗ) у Казахстані повністю зупинить свою роботу у зв'язку з плановим капітальним ремонтом із 1 жовтня до 3 листопада. Атирауський НПЗ – один із трьох великих нафтопереробних заводів у Казахстані. Основним власником підприємства є «КазМунайГаз». Проектна потужність переробки нафти становить 5,5 млн тонн на рік, глибина переробки – до 86,4%.