Італійська влада надала італійській дочці Lukoil лист про поруку, який допоможе нафтопереробному заводу ISAB на Сицилії отримати від банків фінансування для закупівель неросійської нафти та продовження роботи, повідомляє Reuters.

НПЗ ISAB, на який припадає близько 20% нафтопереробних потужностей Італії, після російського вторгнення в Україну та санкцій щодо РФ купував виключно російську нафту, оскільки банки-кредитори припинили надавати НПЗ фінансування та гарантії, необхідні для закупівлі нафти у неросійських постачальників.

Хоча російська компанія «Лукойл» не підпадає під міжнародні санкції, постачальники та банки-кредитори ISAB побоювалися мати справу з російською компанією.

Заборона на морський імпорт російської нафти до ЄС, яке набуває чинності 5 грудня, може призвести до зупинки заводу, якщо його керівництво не налагодить закупівлі сировини з альтернативних джерел.

Щоб заспокоїти постачальників і кредиторів, у листі італійського уряду наголошується, що діяльність «Лукойл» та ISAB не повинна бути обмежена, оскільки проти компаній не було застосовано жодних санкцій. 

В ISAB заявили, що сподіваються на повну нормалізацію діяльності компанії та забезпечення роботи НПЗ. На заводі працює близько 1000 працівників, і профспілки привітали крок уряду. «Завод є важливою опорою місцевої економіки, і те, що він зможе продовжувати функціонувати, - заспокоює», - сказав Reuters член профспілки CGIL Фіоренцо Амато.

Цим листом уряд нового прем’єр-міністра Джорджії Мелоні намагається виграти час для продажу заводу. Купівлею НПЗ цікавиться американська інвестиційна платформа Crossbridge Energy Partners. 

За інформацією джерел Reuters, 17 жовтня ISAB обговорювала питання розблокування фінансування на зустрічі з урядовими органами та представниками італійських банків.