Уряд спростив процедуру бронювання працівників компаній, що займаються перевезеннями. Про це повідомив на сторінці у Facebook заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.
За його словами, алгоритм дій такий: підприємство, що відповідає критеріям, має подати пакет документів й отримати статус критично важливого. Після цього воно зможе бронювати своїх співробітників в мобільному застосунку Дія. Водночас є низку змін, про які варто знати перевізникам, повідомив Деркач.
По-перше, щоб отримати статус критично важливого, підприємству треба відповідати двом критеріям із семи, тоді як раніше необхідно було відповідати трьом.
По-друге, розширено перелік підприємств, що можуть подаватись на визнаннями критичними. Йдеться про перевізників, що виконують нерегулярні перевезення, та автостанції.
По-третє, уряд дав можливість подаватись компаніям, що не виконували перевезень у 2022 році, а почали діяльність у 2023 та 2024 роках.
Міністерство також скасувало вимогу підтверджувати оформлення трудових відносин з працівниками за 180 днів до подачі документів.
«Ми розуміємо, що в умовах дефіциту кадрів, компанії наймають нових працівників, тож чекати 180 днів – це невиправдано», — зазначив Сергій Деркач, додавши, що ці зміни стануть чинними після реєстрації акту Міністерством юстиції. За його словами, подавати пакети документів до Міністерства з врахуванням цих змін можна лише після того, як оновлений наказ набуде чинності.
Водночас чиновник зазначив, що наразі жоден ФОП не може отримати статус критичного підприємства. Відповідно до роз’яснень Мінекономіки, це суперечить закону.
Мінінфраструктури вже визнало критичними близько 170 компаній, ще близько 80 невдовзі також отримають такий статус, повідомив Деркач. За його словами, всього за півтора роки до міністерства надійшло близько 500 заяв від перевізників, з них у 2023 році — не більше 40.
Нагадаємо, СЕО OKKO Василь Даниляк раніше заявив, що після набуття чинності закону про мобілізацію продажі пального на АЗС OKKO впали на 12-15%.
Окрім того, «Полтавська газонафтова компанія» скаржилася на мобілізацію її співробітників у «турбо-режимі».