29 січня, 2024, 12:05

ПП «Укрпалетсистем» вихідними розвантажила в Польщі другий танкер з більше ніж 30 тис. т дизпального, яке було вироблено на НПЗ однієї з найбільших нафтових компаній північної Америки – Valero.

Поточна партія – вже друга цієї зими, у грудні компанія отримала на польському терміналі від Valero 33 тис. т американського ДП, яке вже поступило в реалізацію на АЗК UPG.

Американське дизпальне відповідає європейському стандарту Євро-5. Так за даними випробувань міжнародної лабораторії AmSpec вміст сірки становить 5,4 мг/м3 (при нормі до 10 мг/м3) та ДП витримує температуру до -28о.

В компанії повідомили, що наразі ведуться перемовини з постачальниками про постачання третього танкеру з Америки. Таким чином, UPG отримає більше 100 тис. т дизпального зі США цієї зими.

Нагадаємо, за підсумками 2023 р. компанія «Укрпалетсистем» увійшла в трійку найбільших імпортерів дизпального, постачаючи ресурс зі США, Кувейту та Оману. Лідерство в постачанні компанія отримує за рахунок володіння найбільшого парку бензовозів – близько 450 од., які здійснюють постачання пального з терміналів Польщі та Румунії. Крім того, у 2022-2023 рр. в управління UPG перейшли польські термінали для зберігання і перевалки нафтопродуктів в портах Свіноуйсьце й Щецині Балтійського моря.

Наприкінці 2023 р. компанія здобула перемогу в тендері на поставку дизпального для державної видобувної компанії АТ «Укргазвидобування» (входить а НАК «Нафтогаз України»).