4 липня, 2023, 17:44

В кінці червня - на початку липня український кордон з Польщею автотранспортом перетинає суттєвий обсяг дизпального, який придбала компанія групи UPG. Про це НафтоРинку повідомили трейдери. В компанії розповіли, що придбали другу велику партію ДП виробництва США – близько 38 тис. т.

Ресурс вироблено на НПЗ одного з найбільших нафтопереробників північної Америки – компанії Valero, що має 15 заводів в США та Канаді. Нафтопереробний завод Valero Port Arthur розташований приблизно в 90 милях на схід від Х'юстона на озері Сабін - це річкова затока на узбережжі Мексиканської затоки штатів Техас і Луїзіана.

Американське дизпальне потрапило до Європи через порти Амстердаму, а далі через польський термінал у Свіноуйсьце (власник Baltchem, частку якої придбала UPG влітку 2022 р.) до кордону України. Протягом липня ресурс буде доставлено на 83 АЗС UPG.

Нагадаємо, в кінці січня - на початку лютого група UPG імпортувала найбільшу партію  дизельного пального виробництва американського гіганта Marathon Petroleum Corporation - Garyville Refinery (шт. Луізіана).

Довідка НафтоРинку:

НПЗ Valero Port Arthur розташований поруч із новим заводом Diamond Green Diesel (DGD), та має плани збільшити потужність до 1,2 млрд галонів відновлюваного дизельного палива та 50 млн галонів відновлюваного прямогонного бензину на рік. DGD є спільним підприємством між Valero Energy Corporation та Darling Ingredients Inc., яке виробляє відновлюване дизельне паливо.

Група UPG – входить в трійку найбільших імпортерів світлих нафтопродуктів України. Ресурс реалізується промисловим споживачам (перевізникам, аграріям тощо) та автовласникам через власну мережу 83 АЗК UPG. В червні компанія відкрила АЗК в Миколаївській та Житомирській обл. Власниками групи UPG є родина Петренко.