Створення нового європейського маршруту постачання нафти обговорили під час робочої зустрічі у Республіці Польща голова правління компанії PERN S.A. Мирослав Сковрон та генеральний директор “Укртранснафти” Володимир Цепенда. Про це повідомляється на сторінці “Укртранснафти” у FaceBook.

Реалізувати цей маршрут можливо завдяки будівництву нафтопроводу «Броди – Адамова застава», який з’єднає українську та польську нафтотранспортні системи. Сторони високо оцінили ступінь готовності проєкту до реалізації.

Проект передбачатиме можливість транспортування нафти у реверсному та аверсному напрямках – з Польщі в Україну та з України в Польщу. Це дасть Україні можливість отримувати нафту з акваторії Балтійського моря, а для Польщі та інших країн ЄС (після деблокування українських чорноморських портів) –  нафти з акваторії Чорного моря, йдеться у повідомленні “Укртранснафти”.

“Особливої нагальності проект набув з огляду на безпрецедентні виклики безпеці енергопостачань в Україну та до країн регіону через російську військову агресію проти України”, – кажуть в компанії, додаючи, що проєкт «Броди – Адамова застава» відповідає  європейській енергетичній політиці, спрямованій на диверсифікацію маршрутів постачання енергоресурсів на ринок ЄС.