Росія більш ніж удвічі збільшила поставки LPG до країн Балтії у 2022 році, причому частина продукції потім була продана в Україну, повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела на ринку. 

Згідно з підрахунками Reuters, Росія у 2022 році збільшила загальний обсяг поставок LPG до Латвії, Литви та Естонії до 331 тис. т, тоді як в 2021 році вони становили 159 тис. т.

Зростання обсягів експорту до країн Балтії може бути пов’язане з тим, що Україна та деякі інші країни відмовилися купувати паливо напряму з Росії, хоча ЄС не запроваджував заборони на імпорт російського LPG.

Згідно з даними Reuters, продажі російського скрапленого газу до Латвії зросли на 77%, до 232 тис. тонн, до Литви - у 8,5 разів, до 72 тис. тонн, а до Естонії - на 42%, до 27 тис. тонн. При цьому на поставки з Росії припадало 90% всього імпорту LPG до Латвії та приблизно 50% імпорту до Литви. Решту поставок Литва отримала з Латвії.

Трейдери кажуть, що надлишкові обсяги газу  в останні місяці року були продані з країн Балтії в Україну. За їхніми словами, тільки в грудні Латвія і Литва поставили в Україну близько 15 тис. тонн LPG, що становить 15% від загального імпорту скрапленого газу в Україну того місяця.

За словами трейдерів, зріджений газ з Росії набагато дешевший, ніж поставки з інших країн, таких як Польща та Румунія. "Українські компанії купують пропан-бутан у Литві та Латвії, який з високою ймовірністю має російське походження. Однак різниця в ціні становить $150-$200 за тонну в порівнянні з Польщею і Румунією, через що вони закривають очі на країну походження», – сказав трейдер, що охоплює країни Балтії. Він додав, що офіційної заборони на імпорт російського скрапленого газу до України немає.