18 січня, 2023, 16:05

Попит на скраплений газ та автомобілі, які їздять на LPG стрімко зросли у Франції в 2022 році, повідомляє Autogas.net з посиланням на звіт France Gaz Liquide.

У 2022 році в країні було продано 69 940 автомобілів, можуть працювати на скрапленому газі, у тому числі 46 849 нових. В цілому авторинок Франції впав на 7,8%. На автомобілів з ГБО припадало 3% від усіх продажів авто. Крім того, продажі LPG на АЗС зросли на 68,7%. 

Підвищення інтересу до LPG у Франції пов’язують з декількома факторами. Передусім, за останні два роки асортимент газових моделей авто значно розширився. Renault і раніше створювала LPG-версії своїх популярних моделей, таких як Clio та Captur. ЇЇ дочірня компанія Dacia пропонує майже весь свій асортимент авто з заводським ГБО. На цей бренд зараз припадає третина продажів транспортних засобів, що працюють на LPG, у Франції.

Однак основним аргументом на користь покупки автогазових авто, очевидно, стали високі ціни на бензин та ДП. Автогаз у Франції у грудні продавався в середньому по €0,89 за літр. За останні 12 місяців його ціна коливалася від €0,74 до €,90 за літр, тоді як ціна на дизельне паливо та бензин неодноразово перевищувала €2 за літр.

У Франції LPG продають майже на 2 тис. АЗС, тобто приблизно кожна п’ята заправка. Як зазначається у повідомленні, Франція не імпортує LPG з Росії, а переважно виробляє на власних НПЗ, а також отримує з Алжиру та Норвегії.