11 грудня, 2024, 16:10

Споживання скрапленого газу в Росії в січні-жовтні 2024 року зросло на 2,0% порівняно з аналогічним періодом 2023-го — до 10,1 мільйона тонн. Про це заявив представник «Сибура» Дмитро Матвєєв на профільній конференції в Санкт-Петербурзі, передає Reuters. 

Подробиці

«Обсяг внутрішнього споживання зріс переважно за рахунок комунально-побутового газу та автогазу завдяки привабливій кон'юнктурі ринку у осінньо-літній період цього року», — зазначив Матвєєв. 

Виробництво LPG в Росії

Він навів дані російського міненерго, згідно з якими товарне виробництво LPG в РФ за десять місяців 2024 року зросло на 0,8%, до 12,6 мільйона тонн, а експорт — впав на 7,4%, до 2,5 мільйона тонн. 

Основний приріст товарного виробництва LPG в Росії забезпечили заводи «Газпрому». Поставки на внутрішній ринок також наростили «Сибур», «Роснефть» і «Новатек», зазначає видання. 

«Сибур» також значно збільшив продажі LPG на Санкт-Петербурзькій міжнародній товарно-сировинній біржі (СПбМТСБ). За словами Матвєєва, компанія наростить продажі сумішей пропан-бутану на СПбМТСБ на 25%: з 560 тис. тонн у 2023-му до 690 тис. тонн у 2024 році. Це становить близько 62% від обсягу виробництва скрапленого газу заводами «Сибур».

Наближення ембарго ЄС

Нагадаємо, нещодавно польська Barter S.A. імпортувала морський танкер зі скрапленим газом зі США напередодні набуття чинноті повної заборони на ввезення до ЄС російського LPG. 

Санкції щодо російського газу

Як відомо, 18 грудня 2023 року Рада Європейського Союзу ухвалила дванадцятий пакет обмежувальних заходів у зв'язку з продовженням агресивної війни Росії проти України. Цей пакет включає заборону на поставки до ЄС російського скрапленого газу з 12-місячним перехідним періодом, протягом якого можна купувати LPG з РФ за довгостроковими контрактами.

Однак, як раніше розповів НафтоРинку генеральний директор Польської асоціації LPG (POGP) Бартош Квятковський, ізобутан і бутан чистотою 95% (митний код CN 2901 10 00) не підпадають під дію санкцій, запроваджених Єврокомісією щодо LPG з Росії. Країною, яка лобіювала виключення бутану з-під дії заборони, була Угорщина.