Введення акцизного податку €100/1000л (+3,7 грн/л, або близько +7 000 грн/т без врахування додаткового ПДВ) на комунально-побутовий пропан-бутан для населення та промислових споживачів негативно плине на економіку підприємств та добробут мешканців деокупованих регіонів, що використовують LPG, як альтернативу природньому газу.

Акзцині податки на пропан для приготування їжі наповнюватимуть дорожній фонд

«Гармонізоване співвідношення між скрапленим газом та бензином в довоєнному стані (ставка €52/1000л на LPG та €213,5/1000л для бензину - ред.) - це золота середина для комунально-побутового призначення, яка взагалі не має відношення до сплати акцизного податку та автогазом, яке спирається на 50-річний європейський досвід формування акцизного податку» – розповів 17 серпня 2022 р. під час робочої групи на фінансовому комітеті Верховної Ради України гендиректор Української асоціації скрапленого газу (УАСГ) Станіслав Батраченко.

За даними УАСГ та реєстрів податкової, на сьогодні біля 800 підприємств використовує LPG у виробництві власної продукції. Це хлібозаводи, зерносушарки, склозаводи, молокозаводи та хімічні підприємства. Вартість їх продукції прямо залежить від вартості скрапленого газу. Більше 1 000 підприємств використовують, як допоміжний ресурс у виробництві. Це будівельні, дорожні, сантехнічні, агропідприємства та у виробництві побутової хімії. Також виробники мінеральних вод, алкогольної продукції, птахофабрики, консервні заводи, цукрові заводи та логістичні центри.

«Окремо треба виділити сферу опалення та приготування їжі. Зокрема, опалення приміщень. Хочу зазначити, що юридичні особи почали масово переходити з початку 2021 року на опалення пропан-бутаном після різкого подорожчання природного газу. Але саме важлива та тяжка ситуація з населенням. За даними держобладміністрацій, офіційно, зареєстровано 161 тисяч домогосподарств, як користувачі балонів. Так як не всі реєструються, зараз це біля 300 тисяч домогосподарств фактично. Особливо це стосується деокупованих територій. Наприклад, Чернігівска, Сумська область досі відновлюються після пошкодження ГРП та мереж електропостачання. Використовують для приготування їжі. Наприклад, доставка (балону - НР) на 5 поверх – це вже сьогодення. Підтвердження цьому відсутність на сьогодні в продажі балонів побутового призначення» – підкреслив Батраченко.

В Асоціації відзначають, що занепокоєні з приводу так званої «уравніловки» за принципом «все по 100» (ред. – ставка акцизу €100/1000л на бензини, дизпальне, та скраплений газ згідно законопроекту 7668 від 14.08.2022).

«Вже протягом восьми років наполегливо впроваджуються щорічні спроби порушити збалансоване співвідношення розміру акцизного податку між скрапленим газом, як альтернативне паливо, та бензинами. Можливо, з причини зростання ринку скрапленого газу за останні 10 років. Але треба врахувати, що за останні вісім років скраплений газ перетворився в промислового та побутового призначення та збільшується щорічно. Особливо за останні два роки» – додав він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що під час засідання робочої групи на фінансовому комітеті Верховної Ради України, голова податкового комітету ВРУ Данило Гетьманцев заявив, що рішення щодо скасування акцизу на бензин, дизпальне та скраплений газ в березні цього року помилковим, яке було ініційоване Мінекономіки.

Джерело: НафтоРинок