17 квітня, 2023, 13:40

Рішення коаліції ОПЕК+ про додаткове добровільне скорочення видобутку сирої нафти приблизно на 1,16 млн барелів на добу може спричинити зниження виробництва LPG на 1,6 млн тонн на рік, повідомили аналітики S&P Global Commodity Insights. 

Згідно до звіту S&P Global, це означає скорочення поставок скрапленого газу на світовий ринок приблизно на три великих танкера (Very Large Gas Carrier, або VLGC) щомісяця. 

2022 року Саудівська Аравія, ОАЕ та Кувейт – три головні виробники Близького Сходу – разом експортували приблизно 24 млн тонн LPG, відправивши сумарно 675 танкерів. 

Близько 84% експорту транспортувалося суднами типу VLGC, кожне з яких перевозить близько 44 тис. тонн продукту, тоді як решта – танкерами меншого розміру.

Скраплений газ – побічний продукт видобутку нафти, тому оголошене країнами ОПЕК+ на початку квітня скорочення призведе до падіння виробництва пропан-бутану. Прогнозується, що видобуток нафти ОПЕК+ у травні-грудні впаде приблизно на 1 мільйон барелів на добу, причому найбільше падіння відбудеться в Саудівській Аравії, ОАЕ, Іраку та Кувейті. 

Зменшення видобутку нафти на 1 млн барелів на день в Саудівській Аравії призвело б до падіння виробництва скрапленого газу на 2,1 мільйона тонн на рік; в ОАЕ аналогічне скорочення видобутку сирої нафти призвело б до падіння виробництва LPG на 2 млн тонн на рік, а в Кувейті – на 1,8 млн т, підрахували аналітики S&P Global. За їхніми прогнозами, фактичне скорочення виробництва пропан-бутану країнами ОПЕК+ внаслідок скорочення видобутку сирої нафти на 1 млн барелей на добу становитиме 1,6 млн тонн на рік.

Джерела на ринку, з якими зв’язалося S&P Global, погодилися з цими оцінками. Вони очікують, що експорт LPG знизиться приблизно на два-три VLGC на місяць, якщо лшлдлшене скорочення видобутку нафти буде повністю реалізовано. Це базується на розрахунках того, скільки виробляють і скільки експортують крупні постачальники LPG.