1 січня, 2025, 11:00

Росія у січні 2025 року знизить експортне мито на суміш пропан-бутану технічну (СПБТ) на 70% порівняно з груднем. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на повідомлення на Мінекономрозвитку РФ. 

Подробиці

Мито на експорт СПБТ з Росії знизиться з $61,7 за тонну у грудні 2024 року до $18,5 за тонну у січеі 2025 року, випливає з повідомлення на сайті Мінекономрозвитку. 

На думку джерел у галузі, різке зниження мита на СПБТ у січні пов'язане як зі зміною базису для розрахунку ставки (з DAP Брест на FOB Чорне море), так і з падінням котирувань пропан-бутану на базисі азово-чорноморських портів РФ. 

Мито на СПБТ у Росії в лютому 2025 року обнулилося через зниження котирувань на базисі DAP Брест (білорусько-польський кордон), які раніше використовували під час розрахунку величини ставки, і зберігалося на нульовому рівні протягом лютого-серпня 2024 року. 

У січні 2025 року мито на бутан і ізобутан, що розраховується у відсотковому співвідношенні від мита на СПБТ, становитиме $16,6 за тонну проти $55,5 за тонну в грудні. Уряд РФ затвердив заміну базису для розрахунку експортного мита на СПБТ з нинішнього DAP Брест на FOB Чорне море з 2025 року. 

Санкції щодо російського LPG

Як відомо, 18 грудня 2023 року Рада Європейського Союзу ухвалила дванадцятий пакет обмежувальних заходів у зв'язку з продовженням агресивної війни Росії проти України. Цей пакет включає заборону на поставки до ЄС російського скрапленого газу з 12-місячним перехідним періодом, протягом якого можна купувати LPG з РФ за довгостроковими контрактами.

Однак, як раніше розповів НафтоРинку генеральний директор Польської асоціації LPG (POGP) Бартош Квятковський, ізобутан і бутан чистотою 95% (митний код CN 2901 10 00) не підпадають під дію санкцій, запроваджених Єврокомісією щодо LPG з Росії. Країною, яка лобіювала виключення бутану з-під дії заборони, була Угорщина.

Після 20 грудня 2024 року виробникам з РФ доведеться переспрямувати частину обсягів LPG на схід, як це було з нафтою, незважаючи на більш високі транспортні витрати, вважають учасники ринку.

Країни Центральної Азії та Афганістан наступного року очікують збільшення пропозиції скрапленого газу з РФ, а також зниження цін на нього після посилення санкцій ЄС щодо російського продукту.  



 

Схожі публікаціЇ