Румунська Rompetrol Rafinare, що входить до групи KMG International Group, у першому кварталі 2024 року отримала майже $24 млн чистого збитку. Про це компанія повідомила на своїй інтернет-сторінці.

За підсумком діяльності у І кварталі цього року валовий оборот Rompetrol скоротився на 15% порівняно з аналогічним періодом 2023 року — до $1,1 млрд. Операційний прибуток (EBITDA) компанії за цей відрізок часу становить $33,2 млн. Однак в підсумку результат діяльності Rompetrol за січень-березень є негативним, а чистий збиток становить $23,8 млн.

На операційні та фінансові результати вплинула волатильність міжнародних цін на сиру нафту та нафтопродукти, кажуть в компанії. Крім того, значний вплив мала зупинка на плановий капітальний ремонт НПЗ Petromidia Năvodari та Vega Ploieşti, а також витрати та інвестиції, заплановані в рамках цих проєктів. НПЗ Petromidia у І кв. був завантажений на 68,9%, незважаючи на планову зупинку установок, долали в Rompetrol. Загалом компанія витратила на ремонт та модернізацію НПЗ $85 млн.

НПЗ Petromidia повністю забезпечує свої потреби в сирій нафті із зовнішніх джерел, в основному з Казахстану. Під час ремонтних робіт компанія продовжувала постачати пальне на внутрішній ринок: 66% виготовленого на підприємстві палива споживається в Румунії, зазначили в Rompetrol. 

Водночас Rompetrol продавала значні обсяги нафтопродуктів дочірнім компаніям групи KMG, зокрема в Молдову, Грузію та Болгарію. Загалом компанія у І кв. експортувала 312 тис. тон нафтопродуктів вартістю $240 млн.