26 липня, 2023, 16:30

Іран в червні експортував 696 тис. тонн скрапленого газу, що на 28,5% нижче рекордних 973,26 тис. тонн, відвантажених у травні, повідомляє Platts з посиланням на дані S&P Global Market Intelligence Network.

Загальний обсяг експорту LPG з Ірану в січні-червні становить майже 4,71 млн тонн. Середньомісячний показник поставок за І півріччя становить 784,83 тис. т/міс. 

Згідно з розрахунками S&P Global, загальний експорт іранського LPG у 2023 році становитиме приблизно 9,42 млн тонн, якщо плани відвантаження залишаться приблизно на поточному рівні. Це перевищує попередні прогнози аналітиків, які очікували приблизно 8,3 млн тонн поставок.

Як і в попередні місяці, Китай був основним покупцем іранського LPG у червні. Партії іранського LPG, відвантаженого в червні, прибули до Китаю протягом липня в порти на півдні та північному сході країни.

У червні Іран відправляв скраплений газ партіями від 15 тис. т до 44 тис. т. Зокрема, з іранського порту Ассалує вирушили 15 суден з LPG, кажуть джерела Platts. Ще сім танкерів вийшли з порту Сіраф. Дані відстеження показали, що вантажі переміщувалися з судна на судно переважно в районі Хор-Факкану (ОАЕ).

Танкери в основному прямували до китайських портів – таких як Ляньюньган, Дуншань, Гуанчжоу, Раопін, Чаочжоу, Дунгуань, Хумен, Фуцзянь, Гюлен, Чжоушань, Чжапу, Шанхай, Цзясін, Чжухай і Гаолан. Деякі судна також були помічені в Східній і Північній Африці, Ємені, Іраку та Південній Азії.