До суду скеровано обвинувальний акт стосовно 7 учасників схеми закупівель палива для «Укрспирту» за завищеними цінами, внаслідок чого державному підприємству завдано збитки на суму понад 55 млн грн. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

Згідно з даними досудового розслідування, службові особи «Укрспирту» вступили у змову з представниками приватних суб’єктів господарювання та за винагороду здійснювали закупівлю палива за завищеними цінами.

«Так, за однією зі злочинних схем, підприємці самостійно виробляли паливо, проте реалізовували його за цінами вище, ніж ринкові, державному підприємству як таке, що нібито було придбане у виробників. За іншою схемою, паливо придбавали безпосередньо у пов’язаного підприємства-виробника та також реалізовували його ДП «Укрспирт» за завищеними цінами», — зазначили в САП, не уточнивши, про яке саме паливо йдеться. 

За підрахунками правоохоронців, реалізація цієї схеми завдала державному підприємству збитків на суму понад 55 млн грн.

Дії трьох службових осіб ДП «Укрспирт», двох підприємців та двох бухгалтерів приватних товариств кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, яка передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років. 30 травня 2023 року їх було повідомлено про підозру, додали в пресслужбі САП.