Польща допоможе постачати нафту на німецький нафтопереробний завод PCK Schwedt лише в тому випадку, якщо російська “Роснефть” буде виключена зі складу акціонерів, заявили в Міністерстві клімату Польщі у відповідь на запит Reuters. 

«У польсько-німецьких технічних переговорах щодо додаткових поставок нафти для Німеччини, які ведуться, польська сторона заявляє, що потенційна допомога можлива за умови виключення Rosneft Deutschland зі списку акціонерів PCK Schwedt», – йдеться у відповіді польського Міністерства клімату. 

Заява підвищує тиск на Німеччину щодо повної націоналізації нафтопереробного заводу Schwedt, який минулої п'ятниці уряд країни взяв під контроль. Федеральне мережеве агентство отримало частки Rosneft Deutschland у нафтопереробних заводах в Шведті, Карлсруе та Вобурзі. Rosneft Deutschland володіє 54% акцій НПЗ PCK Schwedt.

Міністерство економіки Німеччини веде переговори з потенційними покупцями, включно з польською компанією, повідомили два урядових джерела в Берліні. Минулого тижня повідомлялося, що провідний польський нафтопереробник PKN Orlen зацікавлений у купівлі контрольного пакету в НПЗ Schwedt, який постачає пальне не лише в столичний регіон Німеччини, але і в західну частину Польщі. 

Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек минулого тижня заявив, що переговори з Польщею про постачання нафти для Schwedt дуже просунулися. "Наші польські друзі привітали рішення взяти Rosneft Deutschland під опіку уряду. Це дає нам нові можливості для співпраці, і ми раді продовжити наші переговори", - сказала речниця міністерства економіки.

«Роснефть» заявила, що може звернутися до суду, щоб оскаржити рішення Берліна щодо відсторонення її від управління НПЗ.