Ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 09.05.2022 був накладений арешт на майно ТОВ «РЕГІОН БІОЛ ПРОДУКТ» та ТОВ «ГП БАЗИС» (власник та директор обох юросіб – Олена Кохановська), йдеться в Реєстрі судових рішень України.

Арештоване майно передано Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), накладено заборону будь-яким державним реєстраторам органів державної реєстрації, приватним та державним нотаріусам, вчиняти будь-які дії, пов’язані із проведенням державної реєстрації (перереєстрації, поділу, виділу, тощо) права власності на зазначене нерухоме майно окрім як за заявами правоохоронних органів, АРМА, а також на виконання договорів управління укладеними з АРМА.

Підставою для накладення арешту стала інформація оперативного підрозділу Департаменту контррозвідувального захисту інтересів у сфері інформаційної безпеки СБ України про те, що до групи компаній Glusco входять ТОВ «МАНГО-ГРУП», ТОВ «РЕГІОН БІОЛ ПРОДУКТ», ТОВ «ГП БАЗИС», які володіють АЗК, земельними ділянками та промисловими об’єктами мережі Glusco та відповідний лист начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБ України.

На фото 2015 р. - АЗС в м. Житомир, вул. Черняховського, 104.

ТОВ «РЕГІОН БІОЛ ПРОДУКТ» та ТОВ «ГП БАЗИС» у березні 2023 року звернулись до суду з клопотанням про скасування арешту майна.

В обґрунтування вимог зазначено, що основними видами економічної діяльності Товариств з моменту заснування і дотепер, є надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. ТОВ «РЕГІОН БІОЛ ПРОДУКТ» та ТОВ «ГП БАЗИС» не здійснювали і не здійснюють будь-яких видів господарської діяльності з підакцизними товарами. Досліджувані в межах судових експертиз зразки нафтопродуктів у них не вилучались і відповідно їм не належать.

Судом встановлено, що органом досудового розслідування за тривалий період часу так і не було наведено жодних належних та допустимих доказів, які б переконливо свідчили, що ТОВ «РЕГІОН БІОЛ ПРОДУКТ» та ТОВ «ГП БАЗИС» мають відношення до групи компаній Glusco, входять до вказаної групи чи володіють АЗК, земельними ділянками та промисловими об’єктами мережі Glusco. Крім того, слідчому судді не надано доказів того, що ці Товариства співпрацювали із мережею Glusco  або надавали їй та дотичним до них компаніям в оренду приміщення.

Як наслідок, ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 20.03.2023 клопотання про скасування арешту задоволено.

Скасовано арешт нерухомого майна ТОВ «РЕГІОН БІОЛ ПРОДУКТ», а саме:

АЗС

  • вул. Черняховського, 104, м. Житомир;
  • а/д Київ-Чоп (на Будапешт через Львів, Мукачеве, Ужгород), 127км + 710м, Левківська с/рада, Житомирський р-н, Житомирська обл.;

нежитлові будівлі загальною площею 3531,4 кв.м; земельні ділянки загальною площею 1,4 га, дозволивши користуватися та розпоряджатися ним у будь-який спосіб.

Скасовано арешт нерухомого майна ТОВ «ГП БАЗИС», а саме:

АЗС

  • вул. Гвардійська, 31/1, м. Мелітополь, Запорізька обл.;
  • Мелітопольське шосе, 79,  м. Бердянськ, Запорізька обл.;
  • вул. Миру, 42,  с. Раденськ, Олешківський р-н, Херсонська обл.;
  • вул. М. Куліша, 8, м. Цюрупинськ, Цюрупинський р-н, Херсонська обл.;
  • вул. Сімферопольська, 2-а, смт Каланчак, Каланчацький р-н, Херсонська обл.;
  • вул. Маркса К., 2, смт Білозерка, Білозерський р-н, Херсонська обл.;
  • вул. Спортивна, 1а, с. Митяєве, Сакський р-н, Автономна Республіка Крим;
  • вул. Витківська, 16,  м. Радехів, Радехівський р-н, Львівська обл.,

НАФТОБАЗА

  • провул. Щорса, 3, смт Азовське, Джанкойський р-н, Автономна Республіка Крим;

нежитлові будівлі загальною площею 13 тис. кв.м; земельні ділянки загальною площею 1,6 га, дозволивши користуватися та розпоряджатися ним у будь-який спосіб.

За даними українських держреєстрів у засновниках ТОВ «ГП БАЗИС» до 22 лютого 2021 р. був Борис Ганджа, який пробув директором підприємства до 21 червня 2021 р.  в ТОВ «РЕГІОН БІОЛ ПРОДУКТ» Ганджа також був у засновниках до 22.02.2021, а керівником – до 28.06.2021. Нагадаємо, на початку 2019 р. Бориса Ганджу призначено директором «Глуско Україна». У коментарі НафтоРинку він повідомив, що призначення відбулося в рамках переходу мережі АЗС Glusco під спільне управління Wexler Group («Анвітрейд», «Оптимус Ойл», «Агенція Трайтон Сервіс Україна», «Санрайз Логістик» та інші) і Unimex («Елемент», «Манго груп», та інші). «Наші зусилля з Wexler спрямовані лише на керування мережею Glusco. «Елемент» та «Анвітрейд» - незалежні проекти вони функціонуватимуть окремо один від одного», - повідомив Борис Ганджа. Він додав, що продовжує залишатися акціонером «Елементу».

Як було вказано в розслідуванні по Glusco, коли Ганджа ділив мережу між орендаторами ОККО, WOG та KLO, та запускав новий бренд F+, відбулась ротація брендів по деяких АЗС, в тому числі – між Glusco та Ultra з ManGo (групи Unimex Бориса Ганджи та Євгена Свирського).  Ймовірно, це пояснює більшу кількість арештованих колишніх АЗС «Роснєфті» правоохоронцями, ніж було в мережі Glusco.

Нагадаємо, арештованою та переданою в АРМА мережею Glusco управляє держкомпанія «Нафтогаз Ойл Трейдинг», яка відновлює роботу мережі під брендом U.GO. Наразі працює 71 АЗС в дев’яти областях України.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів ви зможете прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG. Оформити передплату на видання можна за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.