13 червня, 2023, 14:40

Громадянин Кіпру Александрос Александру стверджує, що є законним власником мережі АЗС Glusco, та оскаржує в суді рішення про передачу активів компанії в управління “Нафтогазу”, йдеться в статті, розміщеній на сайті comments.ua.

“Розпорядженням Кабінету міністрів України № 385-р від 13 травня 2022 року майно ТОВ "Глуско Україна" та ТОВ "Глуско Рітейл" було передано під управління дочірньої компанії НАК "Нафтогаз". Александрос Александру був здивований таким рішенням, оскільки згідно з нормами міжнародного права його компанія стала власником активів ще в грудні 2021 року. Тому європейський інвестор вирішив захистити своє право власності. Він розпочав співпрацю з юридичною компанією та ініціював звернення до суду”, – йдеться в матеріалі.

Як стверджується у матеріалі, мережа Glusco 6 грудня 2021 року була продана кіпрській компанії Snel Energy Limited, де Александрос Александру (Alexandros Alexandrou) обіймав посаду директора, а власником був інший громадянин ЄС – уродженець Греції Димитріос Аніфантакіс. 

Александру нібито купив SNEL Energy Limited 29 березня 2022 року. Він розпочав співпрацю з юридичною компанією та ініціював звернення до суду, в якому оскаржує передачу активів Glusco у управління АРМА, а потім – державному “Нафтогазу”, йдеться в статті. 

Нагадаємо, у травні 2022 року колишній топ-менеджер російського “Лукойлу” та колишній власник мережі Glusco Димитріос Аніфантакіс підтвердив, що не володіє компанією з початку бойових дій в Україні. Тоді повідомлялося, що юрист з Кіпру Олександр Александрос виступає проти передачі мережі АЗС в управління НАК “Нафтогаз”, а рішення суду про арешт компанії вважає непорозумінням.