Після вторгнення військ Москви в Україну в лютому 2022 року Німеччина почала скорочувати поставки сирої нафти з РФ і вже досягла в цьому певних успіхів. В червні частка Росії в структурі імпорті сирої нафти до Німеччини зменшилась до 24%, тоді як до початку повномасштабної російсько-української війни становила в середньому 40%, показують дані Федерального відомства з питань економіки та експортного контролю (BAFA), які наводить Reuters.

За підсумками першого півріччя року на поставки з РФ припадало 32% імпорту нафти до Німеччини, випливає з даних BAFA.

Поставки з РФ мають продовжити скорочуватись, адже Німеччина, найбільша економіка та найбільший нафтовий ринок Європейського Союзу, має на меті позбавитись залежності від російської сировини. Цьому має допомогти опубліковане 17 вересня рішення уряду Німеччини передати нафтопереробні активи російської держкомпанії «Роснефть» під контроль Федерального мережевого агентства. 

Як повідомляв НР, тепер німецький уряд контролюватиме нафтопереробний заводом PCK у Шведті, який забезпечує пальним столичний регіон - Берлін та околиці, а також частину західної Польщі. З моменту будівництва заводу в 1960-х роках PCK у Шведті отримував всю сиру нафту з Росії через трубопровід «Дружба».

Федеральне мережеве агентство також отримає частки Rosneft Deutschland у нафтопереробних заводах MiRo та Bayernoil, розташованих у Карлсруе та Вобурзі відповідно.

Щоб знайти заміну російської нафти, Німеччина зараз працює з енергетичними компаніями, урядом Польщі, а також, за даними Reuters, консультується з Казахстаном.

Нагадаємо, що, за даними ЗМІ, ​​в отриманні контрольного пакету акцій нафтопереробного заводу PCK Schwedt зацікавлена польська нафтопереробна компанія PKN Orlen. 

Німеччина потребує підтримки Польщі для постачання нафти на НПЗ через порт Гданськ. Однак раніше цього року в Варшаві заявляли, що без зміна власника НПЗ у Шведті постачання на нього нафти через термінал у Гданську та через польські трубопроводи буде неможливим.

Німеччина велику частину нафти отримує через Роттердам, але також має власні потужності для отримання танкерів в порту Вільгельмсгафен у Північному морі.

Окрім НПЗ у Шведті, російську нафту через нафтопровід «Дружба» отримував НПЗ Leuna TotalEnergies. В Total заявляли, що прагнуть якнайшвидше свою залежність від російської нафти.

НПЗ Miro, що також частково належить «Роснефті» і зараз перебуває під контролем уряду, отримує нафту через Трансальпійський трубопровід, який пролягає від середземноморського порту Трієст до Карлсруе через Баварію.