Індія повинна заборонити використання автомобілів з дизельними двигунами до 2027 року і перейти на електричні та газові транспортні засоби в містах з населенням понад 1 млн людей, щоб скоротити викиди. Як передає Reuters, такі рекомендації оприлюднила аналітична група при індійському міністерстві нафти.

«З 2030 року не слід додавати (до флоту – НР) міські автобуси, які не є електричними... дизельні автобуси для міського транспорту не повинні додаватися з 2024 року», – йдеться у звіті, розміщеному на веб-сайті міністерства нафти Індії. 

Консультативний комітет з енергетичного переходу очолює колишній міністр нафти Тарун Капур. Цей орган вважає, що з 2024 року слід дозволити нову реєстрацію лише тих міських транспортних засобів, які працюють на електриці. Крім того, комітет  пропонує ширше використовувати вантажівки, що працюють на газі, а також відмовитися від дизельних локомотивів. Очікується, що індійська залізниця буде повністю електричною за два-три роки.

У довгостроковій перспективі міжміські автобуси в Індії повинні працювати на електроенергії, але газ можна використовувати як перехідне паливо протягом 10-15 років, вважають в комітеті.

Індія є однією з країн, які продукують найбільше викидів парникових газів у світі. Країна планує досягти вуглецевої нейтральності до 2070 року. На дизельне паливо припадає приблизно 40% споживання пального в Індії.