Багато світових нафтотрейдерів і банків припинили співпрацю з індійською нафтопереробною компанією Nayara Energy, дочірньою компанією російської «Роснефть», оскільки вони стурбовані санкціями Заходу через вторгнення Росії в Україну, повідомили Reuters двоє людей, обізнаних у цьому питанні.

Nayara як така не перебуває під санкціями, але російському енергетичному гіганту належить близько 49% акцій компанії, яка є другим за величиною приватним нафтопереробником в Індії. Решта акцій належить Kesani Enterprises Co Ltd, консорціуму на чолі з Trafigura Group і російською UCP Investment Group.

За словами одного з джерел, більшість торгових фірм, включаючи Vitol і Glencore, а також виробники в Канаді, Латинській Америці та Європі, відмовилися продавати нафту Nayara напряму. Джерела не були уповноважені спілкуватися зі ЗМІ та відмовилися називати свої імена. Вони сказали, що Nayara тепер залежить від державних близькосхідних виробників, китайських трейдерів, компаній, що постачають російську нафту, а також місцевих виробників сирої нафти. Вона має НПЗ потужністю 400 тис. барелів на добу в західному штаті Гуджарат. «Компанії стає все важче (отримувати сировину - НР)», - сказало одне з джерел.

Компанії, які відмовилися мати справу з Nayara, включають Phillips 66, Occidental Petroleum Corp, Cepsa, Equinor, Gunvor, Koch, Petrogal, Repsol, Shell, Suncor Energy, Ecopetrol і TotalEnergies, сказало друге джерело.