Пожежу на Омському НПЗ російської «Газпромнефть», яка виникла 26 серпня локалізовано, однак підприємству довелося зупинити установку первинної переробки нафти АВТ-11. Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.

«Загоряння технологічного обладнання на Омському НПЗ не вплине на його виробничу програму, план з переробки буде виконано за рахунок додаткових переробних потужностей підприємства», — повідомила прес-служба заводу. 

Нагадаємо, на НПЗ російської держкомпанії «Газпромнефть-ОНПЗ» в Омській області в понеділок удень стався потужний вибух. Як повідомив губернатор Омської області Віталій Хоценко, внаслідок надзвичайної події семеро співробітників підприємства постраждали, один з них помер в лікарні. 

За інформацією галузевих джерел, унаслідок пожежі на Омському НПЗ зазнала пошкоджень і була зупинена первинна установка АВТ, розрахована на переробку 8,4 мільйона тонн нафти і 1,2 мільйона тонн газового конденсату на рік (41% потужності НПЗ). Ця АВТ, найбільша за продуктивністю на Омському НПЗ, була введена в експлуатацію у вересні 2023 року. Іноді вона позначається шифром АВТ-11, що вказує на черговість введення в роботу первинної установки на заводі. 

Друга за продуктивністю на Омському НПЗ первинна установка — АВТ-10 (8,6 мільйона тонн на рік, 37% потужності НПЗ) була зупинена через пожежу 1 серпня. 

На час простою АВТ-10, за інформацією джерел, НПЗ повернув у роботу деякі старі первинні установки, які були виведені з експлуатації після запуску нової АВТ-11. 

За словами джерел, припинення переробки нафти на АВТ-11 може призвести до зупинки гідрокрекінгу на Омському НПЗ, оскільки останній забезпечується сировиною (вакуумним газойлем) безпосередньо з АВТ-11. 

Омський НПЗ — найбільший в Росії, його потужність перевищує 21 млн тонн нафти на рік. 2023 року завод переробив 21,28 млн тонн нафти, що становить 7,7% від усієї переробки в РФ, підрахували в Reuters. Завод виробив 5,07 млн тонн бензину (11,5% від виробництва в РФ), 8,1 млн тонн дизпального (9,2%), 1,63 млн тонн авіакеросину (15,0%).