Російська приватна компанія Lukoil перейменувала свої торговельні підрозділи в США та Європі на Litasco. Про це повідомила пресслужба Litasco.
Подробиці
Американська Lukoil Pan Americas LLC і європейська Lukoil Benelux BV з 6 грудня 2024 року і 31 грудня 2024 року відповідно будуть офіційно працювати під новими назвами — Litasco Pan Americas LLC та Litasco Benelux BV, йдеться у повідомленні.
Litasco — це швейцарська дочірня компанія російського «Лукойла».
«Ініціатива перейменування є центральним компонентом стратегії ребрендингу, спрямованої на зміцнення корпоративної ідентичності, пріоритетність інтересів клієнтів і партнерів, підвищення впізнаваності бренду і сприяння поліпшенню співпраці в рамках групи Litasco», — зазначили в пресслужбі Litasco.
Подалі від «Лукойла»
В кінці жовтня 2024 р. Reuters із посиланням на анонімні джерела писав, що Litasco дистанціюється від російської материнської компанії та прагне відновити торговельні операції у Північній, Центральній, Південній Америці та Карибському басейні. Для цього компанія відновлює кредитні лінії та наймає досвідчених трейдерів в Америці. Хоча на «Лукойл» не наклали санкцій США після російського вторгнення в Україну, кредитори скорочують фінансування Litasco через репутаційні ризики.
Слідами Coral
Зазначимо, що влітку цього року Coral Energy, яка була крупним перевізником і торговцем російської нафти, змінила назву на 2Rivers Group після того, як троє менеджерів викупили компанію.
У вересні уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк заявив, що Coral Еnergy є одним з ключових перевізників російської нафти, який допомагає країні-агресору продавати за кордон свої вуглеводні.
У 2021-2022 роках Coral Energy стала одним з найбільших покупців російської нафти та нафтопродуктів, купуючи її у тому числі у державного гіганта «Роснефть».
Нове керівництво компанії заявляло, що вони призупинили торгівлю з Росією і не мали жодних операцій у 2023 та 2024 роках.
Водночас видання WSJ в лютому 2024 року повідомляло, що Coral Energy керує частиною так званого тіньового флоту, щонайменше 100 суднами, які перевозять російську нафту та нафтопродукти.