Торгове відділення ЛУКОЙЛу, компанія Litasco, розширила офіс в Дубаї (ОАЕ) і протягом останніх кількох місяців перенесла до ОАЕ значну частину своєї діяльності, оскільки європейські санкції проти Москви штовхають трейдерів на нейтральну територію.  

Litasco досі має штаб-квартиру в Швейцарії, але перевела в дубайський офіс щонайменше 15 людей, частина з них - громадяни Росії. Серед тих, хто переїхав, - керівник відділу торгівлі нафтою, трейдер середніми дистилятами і команда фрахтувальників, повідомили обізнані джерела Reuters. Вони також розповіли, що тим, хто погоджувався на переїзд, пропонувалося підвищення зарплати. 

Деякі співробітники Litasco, однак, вирішили покинути компанію, включаючи колишнього керівника відділу фрахтування Девіда Вокера, який приєднався до нігерійської торгової фірми Sahara.

"Вони (Litasco - НР) потихеньку рухаються в Дубай. Це неминуче, враховуючи шостий пакет європейських санкцій, які забороняють купувати російську нафту з 5 грудня. Їм не буде чого робити в Швейцарії", - сказав один із трейдерів. З 5 грудня європейські компанії не зможуть купувати російську нафту з поставкою морем, а з лютого також буде заборонено імпорт нафтопродуктів.

Litasco управляє чотирма нафтопереробними заводами в Росії, ще трьома в Європі (в Італії, Румунії та Болгарії), а також має 45% акцій НПЗ Zeeland в Нідерландах.

Одне з джерел розповіло, що Litasco розглядає можливість перенесення до Дубаю своєї штаб-квартири. Про переїзд до ОАЕ думають й інші компанії, які збираються продовжувати торгівлю з російським бізнесом.