8 вересня, 2023, 16:30

Офіс Litasco, трейдингового підрозділу російського Лукойла, відкрився в Мехіко, повідомили джерела Bloomberg. Російська нафтокомпанія працює в країні з 2015 року. Найбільшим постачальником бензину і дизельного палива в Мексику є США: на них припадає 90% імпорту.

Litasco найняла трейдера Юрі Каррено, який 25 років пропрацював старшим трейдером з нафтопродуктів у трейдинговому підрозділі мексиканського Pemex, повідомили джерела Bloomberg. За даними агентства, пан Каррено приступив до роботи з липня. Він і компанія не відповіли на запити про коментар.

Мексика, як зазначає Bloomberg, є найбільшим імпортером палива в Латинській Америці. Відкриття там Litasco відкриває новий ринок для російських нафтопродуктів, які перебувають під санкціями G7 і ЄС. За даними Bloomberg, Мексика від початку бойових дій в Україні тільки один раз імпортувала паливо з РФ, але деякі інші країни Латинської Америки наростили закупівлі.

Лукойл у 2015 році увійшов у проєкт розробки блоку Аматітлан у Мексиканській затоці. У 2017 році компанія стала переможцем тендера щодо блоку 12, у 2018 році - виграла право на укладення контракту щодо блоку 28 у складі консорціуму з Eni.