Країни «Великої сімки» домовилися про механізм обмеження цін на російську нафту. Вони вирішили встановити фіксовану максимальну ціну, а не запроваджувати плаваючу ставку, прив’язану до ринкових котирувань, повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.
Офіційні особи США та країни великої сімки протягом останніх тижнів вели інтенсивні переговори щодо механізму обмеження цін на морські поставки російської нафти, який має набути чинності 5 грудня.
«Коаліція погодилася, що обмежена ціна буде фіксованою і регулярно переглядатиметься, але не буде дисконтом до котирувань», - сказало джерело. «Це підвищить стабільність ринку та спростить дотримання вимог, мінімізувавши навантаження на учасників ринку».
Максимальна ціна на російську нафту досі не встановлена, але має бути визначена в найближчі тижні, повідомили кілька джерел. США, ЄС та їхні партнери по коаліції погодилися регулярно переглядати максимальну ціну, повідомило джерело, не розголошуючи подробиць. Введення формули та прив’язка санкцій до нафтових котирувань могло б призвести до великої волатильності на ринку, додало джерело.
Інше джерело зазначило, що в разі запровадження формули Путін міг би обмежити поставки нафти на ринок, тим самим підвищивши світові ціни на нею. Тоді збільшилася б і максимально допустима вартість російської нафти в умовах санкцій. Проте недоліком фіксованої ціни є те, що для її регулярного перегляду буде потрібно більше зустрічей коаліції та бюрократії, зазначає джерело.
Як повідомляв НР, міністерство фінансів США в понеділок заявило, що судна з російською нафтою, завантажені до 5 грудня та розвантажені в пункті призначення до 19 січня, не підпадають під заплановане обмеження цін. Дозвіл на розвантаження нафти до 19 січня дасть гравцям на нафтовому ринку можливість адаптуватися до нових санкцій.