Азійські нафтопереробники загалом очікують, що обмеження цін на російську нафту групою країн G7 послужить зручним орієнтиром для ринку, щоб змусити Росію знизити вартість своєї сировини. Водночас вони вважають, що остаточна ціна на російську нафту буде закладена в двосторонніх торговельних угодах, підписаних в найближчі місяці, повідомляє Platts.
Сім з 11 великих азіатських нафтопереробних і торгових компаній, опитаних S&P Global Commodity Insights, на умовах анонімності заявили, що вони очікують обмеження ціни на російську нафту на рівні приблизно $48–$55/бар. Нафтопереробники, що базуються в Японії, Індії, Південній Кореї, Китаї та Південно-Східній Азії, відмовилися давати офіційні коментарі через делікатний характер питання.
Раніше помічник міністра фінансів США з питань фінансування тероризму та фінансових злочинів Елізабет Розенберг зазначала, що встановлена гранична ціна буде вищою за собівартість видобутку в Росії.
В ході опитування менеджери азіатських компаній підтримали стратегію Міністерства фінансів США щодо встановлення граничної ціни на рівні, який стимулював би Росію постачати сиру нафту на ринок, але в той же час мінімізував би доходи Москви.
Незалежні нафтопереробники Китаю були особливо схвильовані потенційною можливістю купувати Urals за низькими цінами. «Якщо буде встановлено обмеження на Urals, яке зробить цю нафту набагато дешевшою, незалежні нафтопереробники будуть готові збільшити закупівлі», - повідомило джерело в приватному китайському НПЗ, розташованому в провінції Шаньдун.
Незалежні китайські НПЗ кажуть, що знижки на Urals не були достатньо високими, щоб покрити витрати на логістику, додаткове фінансування та страхування. Багато компаній хотіли би купувати російську нафти за ще більш привабливими цінами.
Однак більшість опитаних азіатських нафтопереробників підкреслили, що Росія навряд чи серйозно сприйме обмеження ціни і, швидше за все, буде враховувати ринкові котирування, продаючи вантажі азіатським покупцям. «Встановлення обмеження ціни на російську нафту було б хорошою новиною для покупців, які не входять до G7, але нам потрібно почекати і подивитися, чи готова Росія прийняти угоду», - сказав S&P Global високопоставлений чиновник державної китайської компанії.
«Надзвичайно важко припустити, що Росія продаватиме свої вантажі значно нижче ринкових цін», - сказав менеджер із сировини китайської державної нафтопереробної компанії. Інше джерело також сумнівається, що росіяни збільшать знижки, якщо постачальники з Близького Сходу в цей же час продаватимуть свою нафту з преміями.