Експорт російської нафти зріс у жовтні до шестимісячного максимуму на тлі тривалих ремонтів на кількох нафтопереробних заводах, передає Platts.
За даними S&P Global Commodities at Sea, відвантаження нафти з російських портів у жовтні в середньому становили 3,74 млн барелів на добу, що на 240 000 барелів на добу, або на 7%, більше, ніж у вересні. Обсяги морського експорту нафти з РФ зросли третій місяць поспіль після падіння в липні до 3,24 млн барелів на добу — одинадцятимісячного мінімуму.
Найбільший збільшили закупівлі російської нафти турецькі нафтопереробні заводи: постачання в порти Туреччини у жовтні зросли на 144 000 барелів на добу, або на 84%, порівняно з аналогічним періодом попереднього року — до 316 000 барелів на добу, що є максимумом за останні чотири місяці.
Зазначимо, що нафтопереробний завод Star на заході Туреччини потужністю 212 000 барелів на добу був перезапущений наприкінці жовтня після планового ремонту, який розпочався 5 вересня.
Індія, найбільший покупець російської нафти, імпортувала у жовтні 1,74 млн барелів на добу, що на 90 000 барелів на добу менше, ніж у вересні. Індія купувала в основному нафту марки Urals. Загалом на російську нафту припадає майже 40% імпорту нафти до Індії.
В порівнянні з вереснем найбільше зріс експорт нафти марки Urals з балтійського порту Приморськ. Експорт нафти марки Urals з Новоросійська на Чорному морі і нафти марки ESPO з Козьмино також зріс, компенсувавши зниження постачань з Усть-Луги.
Згідно з даними S&P Global Commodity Insights, понад 1 млн барелів на добу російських нафтопереробних потужностей простоювали на сезонних ремонтах з середини вересня, що дозволило збільшити обсяги експорту сирої нафти. Очікується, що в найближчі тижні обсяги ремонтних робіт на НПЗ значно зменшаться.
За оцінками Platts, знижка на Urals на базисі FOB Приморськ становила $12,15 за барель до котирувань Brent станом на 4 листопада.