2 грудня, 2022, 12:40

Угорська нафтогазова група MOL заявила, що її Дунайський нафтопереробний завод у Сазхаломбатті працює на 50-55% потужності через технічне обслуговування, а також зважаючи на те, що трубопровід «Дружба» постачає російську нафту в менших обсягах.

«Наші експерти безперервно працюють над обслуговуванням нафтопереробного заводу та щоденною оптимізацією запасів, щоб мати можливість транспортувати достатню кількість палива по всій країні», - йдеться в повідомленні MOL, надісланому Reuters електронною поштою. Компанія не повідомила, коли НПЗ запрацює на повну потужність.

Нагадаємо, в середині листопада постачання нафти до Угорщини та Словаччини по нафтопроводу «Дружба» було зупинено на кілька днів через російську ракетну атаку на енергетичну інфраструктуру України. 

На тлі зниження обсягів виробництва та держрегулювання цін на пальне в Угорщині з’явилися ознаки дефіциту пального.

Ситуація з дефіцитом поставок погіршилася після того, як MOL оголосила, що з 20 листопада припиняє поставки пального 251 оператору АЗС в Угорщині. Компанія заявила, що не постачає бензин і дизпаливо невеликим операторам АЗС, перед якими у неї немає юридичних зобов’язань про продаж пального.

Обмеження цін на пальне було введено в листопаді минулого року, оскільки вартість пального почала зростати ще до вторгнення Росії в Україну. В MOL ще в липні попереджали, що держрегулювання цін на пальне призведе до дефіциту.