29 лютого, 2024, 11:00

Нардеп Олексій Кучеренко на своїй сторінці у FaceBook вчора оприлюднив інформацію щодо перебігу подій зі спецдозволом «Укрнафтобуріння» на видобуток вуглеводнів. За його даними, Держгеонадра 28.02.2024 подала апеляційну скаргу на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 09.02.2024, якою ухвалено видати ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» виконавчий лист у справі за №2а-7778/09/2670, яким зобов’язано Державну службу геології та надр України повторно розглянути заяву ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» про видачу спеціального дозволу на видобування нафти, газу, конденсату (промислову розробку) на Сахалінському нафтогазоконденсатному родовищі, а також розглянути заяву про укладення з ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» угоди про умови користування надрами, що є невід'ємною частиною спеціального дозволу.

«Причина - Держгеонадра (Опімах) анулювали спецдозвіл на видобуток газу цією компанією на Сахалінському родовищі (Харківська обл). За 4 місяці Україна втратила біля 200 мільйонів кубів газу, який мав би піти населенню та ТКЕ за механізмом ПСО», написав він.

В лютому УНБ, зокрема призначений управителем директор Олег Мальчик, розповсюдив інформацію в закритому доступі на майданчику NV про активну роботу над відновленням ліцензії та, відповідно, видобутку «Укрнафтобуріння». Медійну підтриимку УНБ також надав інший нардеп Данило Гетманцев, який назвав «Укрнафтобуріння» лідером галузі за сплатою податків. Лист нардепа директору Олегу Мальчику компанія поспішила опублікувати на своїй сторінці у FaceBook.

«Більше 3 млрд грн податків сплатило до держбюджету ПрАТ "ВК «Укрнафтобуріння» у 2023 році. Незважаючи на зупинку видобутку в грудні минулого року, компанія стала одним із лідерів у сплаті податків на користь держави», йдеться в дописі. 

Проте відсторонений у 2023 р. голова «Укрнафтобуріння» Михайло Бакуненко спростував заяву Гетманцева та піар призначеного керівника. За його даними, більше 95% з податків було сплачено компанією під його головуванням у першому півріччі 2023 року шляхом авансування податків для підтримання обороноздатності держави в скрутний час в сумі 3,895 млрд грн. Водночас Олегом Мальчиком у другому півріччі була сплачена сума є в 10 разів менше - всього 287 млн грн.

«Загрібати жар чужими руками, як і використовувати переплату, сформовану попереднім менеджментом, завжди легко. Нуль відсотків розуміння, 100% засудження», - заявив він.

За даними співрозмовників НафтоРинку в компанії, зупинка видобутку не стала причиною скороченя видатків УНБ, зокрема на заробітну плату керівнику та топ-менеджерам.