Ситуація з постачанням пального на АЗС Франції має покращитися протягом тижня, сказала прем’єр-міністр країни Елізабет Борн під час візиту до Алжиру в неділю, додавши, що її тримають у курсі подій щодо конфліктів працівників TotalEnergies та ExxonMobil з керівництвом компаній.
«Протягом тижня ситуація буде покращуватися», - сказала Елізабет Борн, яку цитує Radio France Internationale. «Ми вивільнили стратегічні запаси пального для забезпечення АЗС, і ці поставки поступово надходять», - додала вона.
Уряд з минулого тижня постачає на ринок пальне зі стратегічного запасу, намагаючись покрити дефіцит, що виник внаслідок страйку працівників НПЗ та нафтобаз TotalEnergies та ExxonMobil. Найбільше постраждав регіон О-де-Франс поблизу кордону з Бельгією, де зараз ціни на АЗС вищі, ніж в інших частинах Франції. Влада заборонила в цьому регіоні продаж бензину та дизельного пального в каністри. Місцева влада підтвердила, що в середу були використані стратегічні резерви, щоб впоратися з дефіцитом, який найбільше відчувається на ринку дизельного пального.
Керівництво TotalEnergies заявило в неділю, що продовжить переговори про підвищення зарплат з профспілками, якщо працівники припинять страйк, який призвів до дефіциту бензину по всій Франції.
Міністерка енергетики Франції Агнес Паньє-Рунаше сказала, що пропозиція TotalEnergies є кроком у правильному напрямку. «Рішення має бути знайдено без зволікань», - заявила вона. «Французький народ більше не повинен страждати від наслідків страйку. Цю суперечку потрібно припинити», - сказала міністерка.
TotalEnergies керує приблизно 3500 АЗС у Франції. У більшості з них мало палива або навіть порожні для деяких типів.
У неділю профспілка CGT, яка очолює страйки на об’єктах TotalEnergies і ExxonMobil, заявила, що протести продовжаться, але вони відкриті для переговорів з понеділка. «Якщо ми все-таки почнемо переговори, то це буде базуватися на наших вимогах: 10-відсоткове підвищення зарплати... заднім числом на 2022 рік», - сказав координатор відділення Ерік Селліні.
Як повідомляв НР раніше, чотири із шести НПЗ Франції, які належать TotalEnergies та ExxonMobil, не працюють. З ладу виведено сумарно 740 тис. барелів на добу потужностей, або понад 60% загальної потужності НПЗ країни.