21 жовтня, 2022, 11:14

Вчора, 20 жовтня 2022 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду розглянула апеляційну скаргу AMIC Energy Management GmbH, повідомляє пресслужба Київського апеляційного суду. Скарга була подана представником скаржника в інтересах австрійської компанії AMIC Energy Management GmbH, на ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 14 липня 2022 року, якою задоволено клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора та накладено арешт на корпоративні права австрійської компанії AMIC Energy Management GmbH, у вигляді 100 % частки статутного капіталу ПІІ «АМІК Україна», що становить 51,9 млн грн.

За результатами апеляційного розгляду ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 14 липня 2022 року залишено без змін, апеляційну скаргу представника скаржника в інтересах австрійської компанії AMIC Energy Management GmbH – без задоволення.

Нагадаємо, досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 212 («Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)»), ч. 3 ст. 209 («Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом») Кримінального кодексу України. Компанія вважає обидва звинувачення безпідставними та необґрунтованими, а в діях БЕБ вбачає ознаки умисного протизаконного тиску на іноземного інвестора. 

На пресконференції 15 вересня керуючий директор AMIC Energy Ґюнтер Майєр повідомив, що AMIC повністю відкидає звинувачення БЕБ до компанії і готують звернення до апеляційного суду, щоб скасувати рішення про арешт активів «АМІК-Україна». Єдиний зв'язок з РФ з компанією за твердженням директора лише покупка мережі