15 вересня, 2022, 19:50

Менеджмент AMIC повністю відкидає звинувачення БЕБ до компанії. Про це сьогодні, за підтримки Посла Австрії в Україні Араду Бенкьо, під час прес-конференції повідомили керівники ПІІ «Амік Україна» (Україна) – Генеральний директор Аудріус Стропус (Audrius Stropus), та AMIC Energy (Австрія) – Керуючий директор Ґюнтер Майєр.

Українські правоохоронці змусили закордонний менеджмент виправдовуватися, що AMIC це не «Лукойл»

Керуючий директор AMIC Energy Ґюнтер Майєр повідомив, що AMIC повністю відкидає звинувачення БЕБ до компанії і готують звернення до апеляційного суду, щоб скасувати рішення про арешт активів «АМІК-Україна». Єдиний зв'язок з РФ з компанією за твердженням директора лише покупка мережі:

«Ми свої активи купили у «Лукойлу». Тоді «Лукойл» розпродував свої активи в Східній Європі. Можемо сказати Mol в Угорщині, Slovnaft Словаччині, в Естонії – це компанії, що так само чинили, і мають ті самі сліди походження активів… Ми розуміємо, що будь які підстави можуть породжувати тривожні чутки в суспільстві, але ми розуміємо, що це пов’язано з тим, що «Лукойл» – це російська компанія. І Україна зазнала безпідставної, не спровокованої навали з сторони цієї країни» – відзначив він.

В AMIC зазначають, що в травні 2015 року, компанія подала усі необхідні документи до Антимонопольного комітету, який підтвердив законність угоди, і за вісім років ПІІ «АМІК-Україна» не мало жодних нарікань зі сторони органів влади. Продовж восьми років компанія інвестувала в економіку країни $30 млн (*в сервіс на АЗС і асортимент послуг). За словами Аудріуса Стропуса з 2015 року частка AMIC на роздрібному ринку зросла з 1% до 7%, не маючи жодних нарікань з сторони податкових органів. За цей час, структура активів реорганізована таким чином, що все майно знаходить в управлінні однієї юрособи.

В кризовий час повномасштабного вторгнення росії, компанія змогла налагодити ланцюги постачання з Польщі та Литви за для потреб українського ринку. «І нам було дуже дивно чути, що в один день на наші 308 об'єктів і корпоративні права накладено арешт» – каже гендиректор українського резидента Аудріус Стропус.

Щодо котролю «Лукойлом»: «Всі звинувачення в тому, що ми закуповуємо пальне у «Лукойлу» – геть безпідставні. Навіть перед війною 90% проданого пального надходило до нас з Литви, Кременчуцького НПЗ, та Мозирського НПЗ. За час війни агресор знищив десять наших АЗС і нафтобазу в м. Бородянка. Більша частина запасів пального згоріло. Двадцять станцій перебувають на окупованій території. За нашими підрахунками збитки становлять $20 млн. І ми маємо намір виставити цей рахунок агресорові. Незважаючи на біди війни, ми підтримуємо ЗСУ паливом, і надаємо паливозаправники на потреби оборони України. Ми продовжуємо роботу, усі вцілілі станції працюють в штатному режимі. Ми віримо у перемогу України. І з цією перемогою ми повернемося до нормальної роботи» – відзначає Аудріус Стропус.

В компанії допускають, що «є фабрикації доказів, і здогадуються, хто за цим стоїть», але вірять у правосуддя. За необхідності компанія звертатиметься до міжнародних інстанцій. Зокрема, до арбітражної палати суду Європейського суду з прав людини (ЄСПЧ):

«Перше звинувачення, що нібито ми завищували рівень витрат на наші операції, насправді це суперечить істині, аж до протилежності. Ми – AMIC, починаючи від цієї війни, зробили все для того щоб наші оперативні витрати знизилися. Друге – це сплата завищених дивідендів. Ми нікому не виплачуємо жодних дивідендів. Продовж нашої роботи в Україні ми не мали прибутків. Більше того, не могли виводити дивіденди через обмеження накладені НБУ. Переходячи до третього, більшість коштів що накопичувалися в Україні, ми реінвестували в ліпше обслуговування компанії, ребрендінг і відбудову, збільшення послуг для українського споживача. Всупереч звинуваченням AMIC не має жодних корпоративних зв’язків з будь-якими організаціями з російською федерацією, або окремими громадянами рф. Наші бенефіціари з Австрії і Ірландії. В цьому можна пересвідчитись в реєстрі європейських бізнес організацій» – відзначає Ґ. Майєр.

За тревердженням юридичного партнера AMIC – старшого юриста юридичної фірми «Астерс» Лариси Антощук звинуваченню в ухиленні від сплати податків мала передували перевірка податкової з відповідним актом, податковим рішенням і належним доказом умисної несплати податків, і подальшим переходом в площину кримінального процесу.

Цього не має в матеріалах в справи. Також, компанія не здійснювала сплати відсотків кредиторам та девідендів. Відсотки за кредитними договорами були прощені у 2019 та 2021 роках, і на суму цих відсотків була збільшена база дооподаткування. Водночас, за словами правчині, наявність зв'язків з росією в матеріалах справи є лише фоном і підтверджується лише статтєю в одному з ЗМІ, яка використовується в висновку експерта. Компанія наразі надає усі можливі докази спростування звинувачень AMIC.

 

В AMIC підкреслюються, що компанія на боці України і переслідування БЕБ – полювання не на тих кого треба:

«Вчора ми мали сумну, неприємну, нагоду відвідати нашу нафтобазу в м. Бородянка, що також зазнала руйнації через авіаційні удари. Ми маємо фотографії, світлини з нашої поїздки. Хочу сказати з журбою, що радість віднялась у нас тому що нафтовий термінал зазнав дуже тяжкої руйнації, шкоди, але ми вже маємо плани відбудувати нафтобазу. В цьому є промінь надії. Крім Бородянки, ми відвідали Бучу і Ірпінь і побачили які звірства, тяжкі злочини на превеликий жаль, на наш суспільний подив, можуть далі коїтись в XXI столітті. Я згадую за цю відбудову, і бачу нашу відбудову у контексті цілої України, що наша компанія, всі ми – понад 2 000 працівників в Україні – віримо в Україну, в її майбутнє, і збираємося тут працювати ще довгими роками для добра і щастя української держави і народу» – зазначив  Керуючий директор AMIC Energy Ґюнтер Майєр.

Джерело: НафтоРинок