Сполучені Штати в четвер наклали санкції на компанії, які вони назвали причетними до торгівлі іранською нафтою та нафтохімічною продукцією, тиснучи на Тегеран, який намагається відновити ядерну угоду 2015 року, повідомляє Reuters. Однак перспективи відновлення ядерної угоди, відомої як Спільний всеосяжний план дій (JCPOA), тьмяніють. 

«Поки Іран відмовляється від взаємного повернення до повного виконання Спільного всеосяжного плану дій, Сполучені Штати продовжуватимуть застосовувати санкції щодо продажу іранської нафти та нафтохімічної продукції», - заявив заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон.

Державний секретар США Ентоні Блінкен в окремій заяві повідомив, що Держдепартамент включив до списку дві китайські компанії: Zhonggu Storage and Transportation Co Ltd та WS Shipping Co Ltd. Блінкен звинуватив Zhonggu Storage and Transportation Co Ltd в експлуатації комерційного сховища іранської нафти, а WS Shipping Co Ltd у тому, що вона керувала судном, яке транспортувало іранські нафтопродукти. 

Міністерство фінансів США також наклало санкції на мережу компаній, нібито причетних до продажу продуктів іранської нафтохімії та нафтопродуктів до Південної та Східної Азії. Мова йде про іранських брокерів і підставні компанії в Об’єднаних Арабських Еміратах, Гонконгу та Індії.

Вашингтон попередив, що продовжуватиме посилювати санкції щодо продажу нафти та нафтохімії Ірану, поки Тегеран продовжуватиме прискорювати свою ядерну програму. Будь-хто, хто бере участь у таких транзакціях, повинен негайно припинити, якщо хоче уникнути санкцій США, сказав Блінкен.