Світові поставки сирої нафти морем суттєво скоротилися у травні, оскільки три країни значно знижують експорт порівняно з квітневим рівнем, показують розрахунки Vortexa.

У травні Саудівська Аравія різко скоротила експорт сирої нафти порівняно з квітневим рівнем через добровільне скорочення видобутку. Тим часом експорт зі США впав другий місяць поспіль, а обсяги поставок з Росії знаходяться на найнижчому рівні з лютого, зазначають аналітики Vortexa.

Загалом обсяг експорту з цьох трьох країн – Саудівської Аравії, Росії та США – у перші 20 днів травня був приблизно на 1,3 млн барелів на добу нижчим порівняно з квітнем. 

Попередні дані за травень показують, що експорт сирої нафти/конденсату з Саудівської Аравії впав приблизно на 800 тис. барелів на добу порівняно з квітневим рівнем. Це свідчить про суттєве добровільне скорочення видобутку. Однак варто зауважити, що падіння сталося після значного зростання експорту в попередні тижні.

Експорт із Саудівської Аравії досяг піку на рівні майже 8 млн бар. на добу у перші тижні квітня, а в середині квітня впав до 7,5 млн бар. на добу. Потім скоротився до 6,4-6,5 млн барелів на добу, але це відповідає обсягам експорту, які спостерігалися на початку року.

Росія у травні скоротила експорт майже на 300 тис. барелів на добу порівняно з квітнем. Травневий спад здебільшого спостерігався в портах Балтії, звідки нафта переважно постачається до Індії. Загальний обсяг експорту з РФ у травні становить 3,5 млн на добу, що все одно є історично високим рівнем. 

Тим часом загальний обсяг відвантажень із США, включаючи канадську сиру нафту, в травні впав приблизно на 100 тис. барелів на добу порівняно з квітнем, однак результат за повний місяць може бути трохи нижчим.