31 січня, 2023, 16:15

Російські продавці дизельного палива та газойлю, очевидно, пізно почали шукати покупців на свою продукцію, яка призначалася до ЄС. Заборона на імпорт російських нафтопродуктів до ЄС набуває чинності наступного понеділка, а РФ досі не знайшла нових крупних ринків збуту, повідомляє Argus.

Згідно з даними Vortexa, в січні до Африки було відвантажено 33 тис. т/добу російського дизельного палива та газойлю, що втричі більше, ніж середній показник за 2022 рік. Поставки до Туреччини зросли на 40%, до 23 тис. т/добу. Але в сукупності на ці напрямки припадає лише дві третини обсягу, який РФ постачала до ЄС.

Щоб повністю компенсувати втрату європейського ринку, Росії потрібно в лютому подвоїти обсяги експорту до Африки та Туреччини, оскільки саме ці ринки аналітики вважають найбільш перспективними для РФ.

Водночас, за словами трейдерів, РФ буде непросто суттєво збільшити поставки, адже Туреччина задовольняє свої потреби в дизпальному переважно за рахунок власного виробництва. Африка має більшу потребу в імпорті палива, але трейдери кажуть, що туди вже постачають нафтопродукти деякі великі компанії, що уклали довгострокові контракти, тож російським компаніям буде важко завоювати свою частку ринку.

Латинська Америка теоретично може збільшити закупівлі російського дизпального, але більшість трейдерів вважає, що американські нафтові і фінансові компанії мають значний вплив на цей регіон, тому бажання торгувати з Росією, швидше за все, буде придушене. Поставки дизельного палива та газойлю з РФ до Латинської Америки в першій половині січня зросли приблизно до 6 тис. т/добу, що втричі перевищує середній показник за 2022 рік. Однак ці обсяги не можна назвати значними. У другій половині січня не було зареєстровано жодного відвантаження російського пального для Латинської Америки, хоча наразі не відомі пункти призначення всіх партій нафтопродуктів з РФ.