Іспанська енергетична компанія Repsol погодилася продати 25% свого міжнародного нафтогазового бізнесу американському фонду EIG за $4,8 млрд, повідомляє Argus.

Попередню пропозицію щодо купівлі частки в Repsol фонд EIG зробив у другому кварталі цього року. Підрозділ з розвідки та видобутку Repsol має підтверджені запаси вуглеводнів обсягом 1,92 млрд барелів нафтового еквіваленту (н.е.), понад 70% з яких припадає на природний газ. Знаходяться вони в основному в Америці та Карибському басейні. Поточний видобуток нафти та газу компанії, за даними самої Repsol, становить 570 тис. бар. н.е. на добу.

Виходячи з суми угоди, вартість 100% підрозділу Repsol, що займається видобуванням вуглеводнів, становить $19,2 млрд. 

Очікується, що трансакцію буде закрито протягом шести місяців після того, як компанія реорганізує структуру підрозділу видобутку, створивши правління з восьми членів, до складу якого увійде чотири директори від Repsol включаючи голову з вирішальним голосом, двоє директорів від EIG та двоє незалежних директорів. Це дасть Repsol можливість зберегти повний контроль над стратегією компанії.

В червні Repsol також домовилася про продаж 25% свого міжнародного підрозділу виробництва енергії з відновлюваних джерел французькому банку Credit Agricole та швейцарському фонду Energy Infrastructure Partners (EIP) за €905 млн.

В Іспанії Repsol керує мережею з 4 тис. АЗС.