18 березня, 2022, 21:27

Попри війну Росії в Україні, сервісна компанія Calfrac Well Services  з Калгарі залишається в Західному Сибіру, де надає послуги з видобутку для найбільшого російського виробника нафти, пише TORONTO STAR.

Calfrac Well Services Ltd, одна з найбільших компаній у світі з гідророзриву пласта, повідомила інвесторам у середу, що вона «оцінює варіанти» для своїх російських операцій, але не вказала, що приєднується до сотень компаній, які покинули країну після вторгнення РФ в лютому в Україну.

Згідно з останніми корпоративними документами, Calfrac працювала за багаторічними контрактами в Західному Сибіру для «надання послуг найбільшому російському виробнику нафти», хоча компанія не вказує компанію.

У результатах за четвертий квартал, оприлюднених у середу, компанія повідомила про прибуток у розмірі $28,1 млн від своїх операцій в Росії за останні три місяці 2021 року — на 4%, ніж роком раніше. Загалом Calfrac заробив $122,2 млн від своїх операцій у Росії в 2021 р., що становить 12% від її доходу в $1,2 млрд за фінансовий рік.

«Триваючий конфлікт між Росією та Україною додав рівень ризику та невизначеності щодо операцій компанії в Росії», – йдеться в заяві компанії в середу.

«У результаті цієї динамічної ситуації Calfrac зараз оцінює варіанти своїх російських операцій. Компанія очікує, що їй доведеться більше обговорювати у зв’язку зі звітом про результати за перший квартал на початку травня».

Видання нагадує, що Федеральний уряд Канади також ввів санкції проти 10 керівників російської енергетичної галузі, які працюють на «Роснефть» і «Газпром», найбільшу російську газову компанію.

У відкритому листі до федерального уряду 100 канадських бізнес-лідерів, включаючи керівників BlackBerry Ltd., Norton Rose Fulbright Canada LLP та Wealthsimple Inc., нещодавно пообіцяли продати свої російські інвестиції та розірвати ділові зв’язки.