25 грудня, 2023, 15:45

Сполучені Штати збили чотири безпілотники, які прямували до американського есмінця в південній частині Червоного моря і були запущені з підконтрольних хуситам районів Ємену в суботу, повідомило агентство Reuters з посиланням на заяву Центрального командування США.

«Ці атаки стали 14-ю і 15-ю атаками на комерційне судно, здійсненими бойовиками-хуситами з 17 жовтня», – йдеться в повідомленні Центрального командування.

Пов'язані з Іраном хусити, які контролюють більшу частину Ємену, вже кілька тижнів атакують кораблі, що проходять через Баб-ель-Мандабську протоку в південній частині Червоного моря.

Центральне командування Військово-морських сил США відреагувало на сигнали лиха з двох кораблів, які зазнали атаки.

Танкер-хімовоз Blaamanen під норвезьким прапором повідомив про те, що його майже не зачепив безпілотник Хуті, а танкер під індійським прапором, що належить Габону, повідомив про те, що його підбили в результаті атаки.

Норвезький танкер, що перевозив рослинну олію з Європи до Індії, та його екіпаж були в безпеці і продовжували рух за планом, розповіли в компанії Hansa Tankers.

Дві протикорабельні балістичні ракети Хуті також були випущені по міжнародних судноплавних шляхах у південній частині Червоного моря з підконтрольних Хуті районів Ємену, йдеться в повідомленні військових США, однак жодне судно не постраждало.

Сполучені Штати три дні тому розпочали операцію "Вартовий процвітання", заявивши, що більше десятка країн погодилися взяти у ній участь. Вона передбачає спільне патрулювання у водах Червоного моря поблизу Ємену.