Дві великі транспортні компанії, включаючи MSC – найбільшу в світі контейнерну судноплавну компанію – заявили, що уникатимуть Суецького каналу, оскільки бойовики-хусити в Ємені посилили атаки на комерційні судна в Червоному морі, передає Reuters.

Підтримуваний Іраном єменський рух хуситів атакує судна, які, на їхню думку, пов’язані з Ізраїлем. Внаслідок цього зросли страхові премії за страхування від воєнних ризиків. Останніми тижнями хусити посилили напади на судноплавство.

У п'ятницю хусити аткували корабель MSC Palatium III під ліберійським прапором. Судно атакували безпілотником у Баб-ель-Мандабській протоці біля берегів Ємену, в південній частині Червоного моря. 

Ніхто не постраждав, але судно зазнало певних пошкоджень від вогню і було виведено з експлуатації, йдеться в заяві MSC. Ще одне судно під прапором Ліберії, Hapag Lloyd's Al Jasrah, зазнало ракетної атаки, повідомили американські військові.

Однак і Palatium III, і ще одне судно MSC, яке опинилося під загрозою – Alanya, – вказали пунктом призначення Джидду в Саудівській Аравії, згідно з даними компанії MarineTraffic.

Данська компанія A.P. Moller-Maersk в п'ятницю призупинила всі свої контейнерні перевезення через Баб-ель-Мандаб до подальшого повідомлення, а в суботу до неї приєдналися швейцарська MSC і французька судноплавна група CMA CGM. Німецька Hapag Lloyd заявила, що може зробити те ж саме.

«Ситуація продовжує погіршуватися, і занепокоєння з приводу безпеки зростає», – йдеться в заяві CMA CGM.

В суботу хусити також атакували безпілотниками курортне місто Ейлат на Червоному морі. Центральне командування США заявило, що їхній есмінець збив над морем 14 безпілотників, запущених хуситами в суботу вранці.

Британія також заявила, що один з її військових кораблів збив ударний безпілотник, націлений на торгове судно.

Хусити, які керують більшою частиною Ємену, пообіцяли продовжувати свої атаки, поки Ізраїль не припинить свій наступ на Газу.

Раніше повідомлялося, що ціни на нафту зросли приблизно на 1% на тлі нової атаки на танкер в Червоному морі.