Імпорт російської сирої нафти Китаєм та Індією в травні досяг історичного максимуму, передає Reuters з посиланням на оцінки компаній, які відстежують морські поставки.  

Згідно з даними Vortexa та Kpler, Китай та Індія в травні імпортували близько 110 млн барелів сирої нафти, що майже на 10% більше, ніж у попередньому місяці.

Поставки російської нафти в Індію досягли рекордного рівня – 8,6 млн тонн (62,8 млн бар.), тоді як Китай отримав 6 млн тонн, стільки ж, скільки у квітні, показали дані Vortexa. Згідно з даними Kpler, проглядається схожа тенденція: імпорт до Індії досяг рекорду в 66,7 млн барелів, а до Китаю – зріс до 49,2 млн барелів.

Як повідомляється, індійські нафтопереробники збільшили закупівлі сирої нафти Urals, а також сортів Sokol і Varandey, Окрім того, продовжували купувати нафту ESPO, що експортується з тихоокеанського порту Козьміно.

У Китаї нафтопереробники намагаються скоротити витрати на сировину та підвищити маржу переробки на тлі повільнішого, ніж очікувалося, відновлення економіки. Великі приватні нафтопереробні компанії почали купувати російську нафту на початку цього року і збільшили обсяги в останні місяці. «Цими днями ми бачимо більше нових покупців з Китаю», – сказав представник російської нафтової компанії.

Фрахтові ставки для танкерів, що перевозять нафту ESPO з Козьміно до північного Китаю, впали до $2,2 млн після того, як у середині березня досягли історичного максимуму – $ 2,4 млн, свідчать дані Simpson Spence Young.