2 травня, 2023, 11:30

Експорт сирої нафти зі США у березні зріс більше, ніж очікувалося, – до рекордних 4,5 млн барелів на добу, оскільки китайські НПЗ розкуповували сировину, щоб задовольнити зростаючий попит на паливо, передає Reuters з посиланням на дані відстеження суден. 

Експорт сирої нафти зі США 2022 році зріс на 22% порівняно з 2021-им. Як відомо, після російського вторгнення в Україну Європейський Союз, Великобританія, Канада та США заборонити імпорт нафти з РФ. Це змінило світові торговельні потоки і, зокрема, призвело до збільшення експорту нафти зі Штатів. 

«На даний момент ми припускаємо, що в квітні експорт становив в середньому близько 4 мільйонів барелів на добу, але існує ймовірність, що ця цифра буде більшою», – сказала Дженна Делані з консалтингової компанії Energy Aspects.

Експорт у квітні був лише на кілька сотень тисяч барелів на добу меншим, ніж у березні, що дуже дивно, вважає ринковий аналітик Vortexa Рохіт Ратод. "Ми не очікували, що експорт залишиться на рівні вище 4 млн бар. на добу", – сказав він.

За словами американського трейдера, низькі ціни на американську нафту порівняно з еталонним сортом Brent у квітні призвели до високого обсягу поставок з США за кордон.

У лютому американська нафта торгувалась з дисконтом $6,47/бар. до Brent, а в першій половині березня була майже на $6 дешевшою. Коли спред перевищує $6/бар., іноземні покупці мають стимул купувати більше нафти зі США.

Згідно з даними Kpler і Refinitiv Eikon, у квітні експорт американської нафти до Китаю становив близько 850 тис. барелів на добу, що є найвищим показником з травня 2020 року, оскільки експорт до Європи та інших країн Азії впав. 

За словами аналітиків, рекордні показники експорту в березні-квітні навряд чи збережуться. За оцінками Energy Aspects, у травні експорт зі США впаде приблизно до 3,78 млн барелів на добу.