17 листопада, 2022, 09:20

Ціни на нафту в середу впали більш ніж на $1/бар. після того, як поставки російської нафти по трубопроводу «Дружба» до Угорщини відновилися, повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на Brent знизилися приблизно на $1/бар., до $92,86/бар., тоді як на американську West Texas Intermediate (WTI) впали на $1,33/бар., до $85,59/бар.

Котирування почали опускатися після того, як міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що постачання нафти нафтопроводом «Дружба» відновилося після короткого збою.

Пізніше ціни відновили зростання на новинах про те, комерційні запаси сирої нафти в США впали більше, ніж очікувалося, оскільки НПЗ країни збільшують обсяги переробки. Управління енергетичної інформації (EIA) повідомило, що запаси сирої нафти в США минулого тижня впали на 5,4 млн барелів, тоді як аналітики очікували зменшення на 440 тис. барелів.

Геополітичні ризики останніми днями мали на нафтові котирування обмежений ефект. Наприклад, вчора нафтовий танкер потрапив під удар дрона біля узбережжя Оману, але це не призвело до значного зростання цін на, оскільки трейдери здебільшого зосереджуються на ринкових факторах - таких як слабкий попит в Китаї.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прогнозує, що зростання попиту на нафту сповільниться: з 2,1 млн барелів на добу за підсумками цього року до 1,6 млн барелів на добу в 2023 році.