Ціни на нафту впали більш ніж на 3% у середу, продовжуючи смугу волатильних торгів, після повідомлення про те, що ЄС та G7 розглядають обмеження ціни на російську нафту на рівні $65-70/бар., що вище попередніх очікувань. 

Ф'ючерси на Brent з поставкою в січні впали на $2,95, або на 3,3%, до $85,41/бар., а на WTI - на $3,01, або на 3,7%, до $77,94/бар. Водночас на початку торгів обидва контракти подорожчали більш ніж на $1/бар., повідомляє Reuters.

Ціни пішли вниз, коли ЗМІ повідомили, що лідери ЄС та G7 збираються обмежити ціну на російську нафту на рівні $65-70/бар., що може перевищувати поточну вартість сировини з РФ у Європі. За даними Refinitiv, Urals, що постачається в північно-західну Європу, наразі продається по $62-63/бар., а в Середземномор'ї - по $67-68/бар. 

Оскільки собівартість видобутку нафти в РФ оцінюється приблизно в $20/бар., обмеження зробить вигідним для Росії продаж своєї нафти і таким чином санкції не призведуть до дефіциту на світовому ринку.

Ця новина заспокоїла трейдерів і на тлі низького попиту на пальне в Китаї, який посилив карантинні обмеження, призвела до зниження нафтових котирувань.

Окрім того, тиск на ціни виник через прогнози, які передбачають уповільнення глобального економічного зростання розвинених економік в 2023 році.